Özlü Sözler

"Cenabı Hak, kişiyi bu durumdan sorumlu tutmamıştır. Dolayısıyla o mümine kardeşimiz, oruç ibadetini iftar vaktine kadar sürdürebilir.

"Cenabı Hak, kişiyi bu durumdan sorumlu tutmamıştır. Dolayısıyla o mümine kardeşimiz, oruç ibadetini iftar vaktine kadar sürdürebilir. Böyle bir durumda oruç ibadetinin geçerli olduğunu, klasik İslam bilginleri yorumlamış ve hükmetmiştir."
Sevgili kadınlar, müjde! Tecavüze uğrasanız da orucunuz bozulmuyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt kadınlarımızın yüreğine su serpiyor.
* * *
"...Daha önce burnundan estetik ameliyatı olan Fulden Uras, 'Yine burnuna estetik yaptırdı,' söylentilerini yalanladı. Ses tellerindeki modülleri aldırdığını vurgulayan Uras..."
"Nodül" olmasın?
* * *
"Allah canımı almadan inşallah tekrar GS yöneticisi olurum. Başka hiçbir arzum yok. Galatasaraysız yaşayamam. Çocukluğumda cikletlerden Galatasaraylılar'ın resimleri çıkardı. Galatasaray'ın delisiyim ben. Kaybetmesine dayanamıyorum takımın. Mesut Yılmaz'ın önünde normalde elpençe - divan dururum, bir maçtan sonra kendimi kaybedip duvarını yumruklarımla parçaladım. Yeniden yönetime girersem görevimi en iyi şekilde yaparım."
Galatasaray'ın ünlü karakteri Abdurrahim Albayrak "Tekrar yönetime dahil olur musunuz?" sorusu karşısında hızını alamıyor.
* * *
"Genelde üçünün de gerekli olduğundan söz edilir. Ama bazı tuaf (Rutkay Aziz'in isteğiyle 'tuhaf' 'tuaf' olarak yazılmıştır) ülkelerde gerekli olmayabilir."
Rutkay Aziz, "Başarılı olmak için çok çalışmak mı, yetenekli olmak mı, şanslı olmak mı daha önemlidir?" sorusunu "tuaf" bir şekilde cevaplıyor.
* * *
"Çekmeyin, Ramazan'da günah."
Emrah'ın annesi Ayten İpek, "İdare eder, iyi kız," dediği Asuman Krause ile bir cafe'de oturuyor. Fotoğraflarını çeken gazetecileri de imana davet ediyor.