Özlü Sözler

"Aa bu tavşan kürkü mü? Vallahi bilmiyordum, siz söyleyince fark ettim."

"Aa bu tavşan kürkü mü? Vallahi bilmiyordum, siz söyleyince fark ettim."
Allah'tan burada kürk giyenlere boya fırlatan eylemciler filan yok. Aksi takdirde Şenay Akay, üzerindeki kürkün tavşan mı, tilki mi, kaç bucak olduğunu hemen fark ederdi.

"Pastayı takım yaptı. Kremayı Emre koydu. Hem de öyle bir koydu ki, üstüne çilek oturttu."
Türkiye-İtalya maçının 28. dakikasında attığı golle takımı 1-0 öne geçiren Emre Belözoğlu neler yapmış neler; tadından yenilmiyor. Yorum kime ait? Tabii ki futbol terminolojisine "muz pas" gibi değerli benzetmeler kazandıran meyve düşkünü Ümit Aktan'a...

"Olayda gerekli araştırmalar yapıldı. Kaya Bey'in parmak izi ve gerekli örnekler alındı. İnkar edecek durumu yok. Beni Reyhan aradı ve 10 dakikalığına Kaya'nın evine geleceğini söyledi. Reyhan'ı arayıp evinin önünden geçtiğini ve konuşmak istediğini söylemiş. Sekiz dokuz aydır birbirlerini tanıyorlar. Bir önceki günkü karşılaşmalarında tartışmışlar ve özür dilemek için geldiğinde bu olay yaşanmış."
Tecavüze uğradığını iddia eden Reyhan Gökdeniz'in iki buçuk aydır birlikte olduğu iş adamı "sevgilisi" Ramiz Özbay'ın Pollyannacılığı takdire şayan!

"Kim demiş Tayyip Erdoğan lisan bilmiyor diye? 'Bize de buyurun,' diyen büyükelçilere verdiği cevabı duydunuz: 'Next year inşallah.' Hem İngilizcesi, hem Arapçası var. Hatta 'Çok mersi, next year inşallah,' deseydi, Fransızca'yı da bildiğini ortaya koyacaktı."
Pakize Suda'dan...

Savaş Ay: Müthiş bir şey var, bir hoşgörü, bir detant!
Kemal Derviş: Aynen.
SA: Bu, mahalledeki çocukların oyunlarına bile yansıdı.
KD: İnşallah.
SA: Gerçekten okullardaki çocukların ilişkilerine bile yansıdı
KD: Öyle olması gerek.
SA: Erozyona ediyor herhalde birbirini.
Bu röportajdan anladığımız, Savaş Ay, Kemal Derviş'i Meclis bahçesinde yakalamış, 'Erozyona' ediyor.