Özyağcılar'ın aile tiyatrosu 'Uçlar'da!

Özyağcılar'ın aile tiyatrosu 'Uçlar'da!
Özyağcılar'ın aile tiyatrosu 'Uçlar'da!
Oyuncu Güzin-Erdal Özyağcılar çifti ve kızları Zeynep Özyağcılar, aile tiyatrosu kurdu. Tiyatro Martı, perdelerini 28 Ocak'ta 16 yaş sınırıyla sahnelenecek gerilimli oyun 'Uçlar'la açıyor.

Oyuncu çift Güzin-Erdal Özyağcılar ile kendileri gibi oyuncu olan kızları Zeynep Özyağcılar tarafından hayata geçirilen aile tiyatrosu Tiyatro Martı, perdelerini Zeynep Özyağcılar’ın başrolünde yer aldığı William Mastrosimone oyunu ‘Uçlar’la açıyor. 28 Ocak saat 20.30’da BKM’de prömiyer yapacak ‘Uçlar’, kadına şiddet , tecavüz ve tatmin etmeyen cezalar karşısında kadının çaresizliğini mesele edinen gerilim dolu bir oyun. 16 yaş sınırıyla sahnelenecek oyunda, evine giren yabancı bir erkeğin, önce sözlü sonra fiziksel şiddetine maruz kalan kadının hikayesi anlatılıyor. Kadın, erkeği etkisiz hale getirmeyi başarır ve bir anda kurban rolü karşı tarafa geçer. Kadının arkadaşları eve geldiğinde ise tecavüzcüsüne işkence yapan bir kadınla karşılaşırlar. O andan sonra herkes için, kendisiyle ve karşısındakiyle bir hesaplaşma başlar. Yıldırım Fikret Urağ’ın yönettiği oyunda Özyağcılar’ın yanı sıra Aydın Şentürk, Bahar Çebi ve Simge Defne rol alıyor.
En büyük hayalinin istediği oyunu özgürce sahneleyerek hayatta dert ettiği ne varsa söylemek olduğunu her fırsatta dile getiren Zeynep Özyağcılar, “Martılar denizin sokak çocuklarıdır. Bizler de hep çocuk kalmayı seçen tiyatro oyuncularıyız. Bir yerde okuduğum ‘Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez’ sözü tiyatronun ismi konusunda belirleyici oldu. Çünkü bizler de mesleğimizde ters giden her şeye rağmen âşık olduğumuz işten vazgeçmiyoruz” diyor. Tiyatro Martı’yı kurmaya geçen yıl karar verdiğini ve hayatta bazı riskleri almadan ilerlemenin mümkün olmadığını dile getiren Zeynep Özyağcılar, aile tiyatrosunda Güzin-Erdal Özyağcılar’ın da oyunlar sahneleyerek tiyatroseverlerle buluşacağının müjdesini veriyor.
Güzin-Erdal Özyağcılar çifti, ‘Karadağlar’ dizisinde kızları Zeynep Özyağcılar’la birlikte rol almıştı.