Pamukkale Üniversitesi'nde bahar şenlikleri iptal!

Pamukkale Üniversitesi'nde bahar şenlikleri iptal!
Pamukkale Üniversitesi'nde bahar şenlikleri iptal!
ODTÜ'de 28 yıldır yapılan bahar şenliklerinin iptalinden sonra bir üniversite daha bahar şenliklerini iptal etme kararı aldı. Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi, bahar şenliklerini rektörlük kararıyla iptal etti.

ODTÜ’de 28 yıldır yapılan bahar şenliklerinin iptalinden sonra bir üniversite daha bahar şenliklerini iptal etme kararı aldı. Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi, bahar şenliklerini rektörlük kararıyla iptal etti.

Mayıs ayında yapılması planlanan şenliklerin iptal kararının nedeniyle ilgili üniversite yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı. Üniversite öğrencileri sosyal medyada karara tepki gösterirken, öğrenciler adına açılan Twitter hesabında, rektörlükçe iptal kararına gerekçe olarak “yaklaşan seçimler, güvenlik ” gibi muhtelif nedenlerin gösterildiği belirtildi.

ODTÜ'de 28 yıldır düzenlenen bahar şenliği iptal edildi

SAKARYA’DAN PAMUKKALE’YE

Geçtiğimiz hafta Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Müslüman Gençler Platformu, ‘Bahar Şenlikleri’ni protesto etmiş, üniversitede polis ve Müslüman Gençler Platformu üyeleri arasında arbede yaşanmıştı. ‘Edep ya kampüs’ yazılı pankartla Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeteryası’na yürüyüş yapan grup, ‘SAÜ’de şenlik istemiyoruz’ diyerek ‘Bahar Şenlikleri’nin iptali için imza kampanyası başlatmıştı. (Sözcü)