'Paranoyak oldum'

'Paranoyak oldum'
'Paranoyak oldum'
Kenan Doğulu, Beren Saat'le Meksika'da görüntülenmelerinin ardından, ''Paranoya oluştu. Sürekli gözetleniyormuşsun hissi çok fena'' dedi.

Gençler 12. Fanta Gençlik Festivali'nde Kenan Doğulu, Şebnem Ferah ve Emre Aydın'ın şarkılarıyla coşmaya devam ederken pop müziğimizin önemli ismi Kenan Doğulu özel hayatını, iptal edilen konserleri ve Gezi olaylarını Hürriyet'ten Sinem Vural'a anlattı.


* Fanta Gençlik Festivali’nde üçüncü yılınızmış. Nasıl bir bağlılıktır bu?

- Evet, ilk kez 1995’te Coca Cola Türkiye turnesinde markayla birlikte çalışmıştık. Birlikte pek çok proje yaptık.

* Gezi Parkı olaylarıydı, ramazan ayıydı derken sosyal hayat durgunlaşmıştı. Şimdi konser maratonu başladı. Şu son dört konserde, seyircinin ruh halinde bir değişim gözlemlediniz mi?

- Çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. Reyhanlı olayı, ardından Gezi Parkı, Suriye, sonra Mısır... Hepimiz çok endişelendik, çok üzüldük. Doğal olarak birçok konser ertelendi. Ama bütün o negatif birikim, kırgınlık, dargınlık ve yorgunluk hissi, yerini deşarj olarak kendini kışa hazırlama psikolojisine bırakmış durumda bence... Çünkü insanların rahatlamaya ihtiyacı var.

* Peki sizce konser iptalleri doğru bir adım mıydı?

- Reyhanlı olaylarından beri birçok organizasyon ve yüzlerce konser iptal oldu. Bu da konserlerle geçimini sağlayanlara zor günler yaşattı. TIR şoförlerimizden tut da ışıkçısına, biletçisine kadar herkes etkilendi. Konser iptallerine “Olacak tabii” gözüyle baksak da bu işten geçimini sağlayanlar açısından ekstra zor bir yıl oldu ne yazık ki...

* Konser iptalleri zorunluluk muydu, yoksa sanatçılar tepkilerini bu şekilde mi gösterdi?

- Tepki tabii ki... Sanatçıysan kalbinin içinde bir bomba var ve gerek toplumsal gerekse bireysel olaylar seni daha da derinden etkiliyor. Duyarsız kalmak imkansız.

* Sizin kaç konseriniz iptal oldu?
- 20 civarı. Mayıstan bu yana saydıklarımız bunlar. Geçtiğimiz senelerde de terör yüzünden konserlerimizi çok iptal ettik. Konser dediğin coşkusuz yaşanabilen bir şey değil. Onun için iptal ya da ertelemeler kaçınılmaz oluyor. Çalışanlarımız zor durumda kalsa dahi doğru olanı yaptığımızı düşünüyorum.

EVLİLİKLE İLGİLİ AÇIKLAMA GEREKTİĞİ ZAMAN YAPILIR

* Peki son haberler ? Müzmin bekâr Kenan Doğulu evleniyor mu gerçekten?

- Belki farkında değilsiniz ama magazinle iç içe yaşayan biri gibi gözüksem de 10-15 senedir özel hayatımla ilgili ne bir yorum yaptım ne açıklama... Bu işe ilk girdiğimiz günlerde evimizi açtık, her dakika röportaj verdik, magazin programları bile sunduk şakasına... Ama biz sıramızı savdık, artık başkaları yapsın onları... Diyorum ki, resmi bir açıklama gerektiği zaman yapılır.

* Los Angeles’a gidip gelmeye devam mı?

- Devam. Orada kurulu bir düzenim, evim, arabam, dostlarım var.

* Tatil yapabildiniz mi bu sene?

- Yaptık. Beren (Saat) ile bir ay Los Angeles’taydık. Enerji dolup geldik.
* Bu kez yakalanmamışsınız.

- Yakalanmayacak şekilde gezdik. 

* Meksika tatilinden görüntülerinizi düşünüyorum da, bu durum sizde paranoya oluşturmadı mı? Sürekli geri dönüp izleniyor muyuz diye bakmaya başladınız mı?

- Paranoya oluştu gerçekten. Sürekli gözetleniyormuşsun hissi çok fena. Herkesin seni görüntüleyebiliyor olması ve iletişim araçlarının fuzuli işler için kullanılması garip. Gün batımında keyif yaparken biri arka şezlonguna geçiyor, güneşin batışını seyretmek yerine seni çekmekle uğraşıyor mesela. Bunlar bana saçma ve üzücü geliyor. O yüzden de sürekli bir tedirginlik ve diken üzerinde olma durma var.