Parayla ilişki var, sübyancılık yok

Parayla ilişki var, sübyancılık yok
Parayla ilişki var, sübyancılık yok

Kültür Bakanı Mitterrand koltuğunu kurtarmış görünüyor.

PARİS - Sübyancı olduğu iddialarıyla boğuşan Fransa Kültür Bakanı Frederic Mitterrand, koltuğunu televizyondaki duygusal çıkışıyla şimdilik kurtarmış görünüyor. Bir Fransız televizyonunda katıldığı programda sübyancılık iddialarını kesin bir dille yalanlarken erkeklerle beraber olmak için para ödediğini doğrulayıp, “Evet, para karşılığı girdiğim ilişkiler oldu. Hiçbir şeyi saklamıyorum” diyen bakan, Tayland ve Endonezya’da seks için ödeme yaptığı erkeklerin kendi yaşlarında olduğunu ve ilişki için onların rızalarını aldığını söyledi. Ancak röportajda birlikte olduğu kişiler için ‘oğlanlar’ ifadesini kullanmayı da sürdürdü.
Kendisini eleştirenlere yüklenen ve eşcinselliğin sübyancılıkla bir olmadığını söyleyen Mitterrand, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de kendisine destek verdiğini anlattı. 

Polanski’ye destek ‘aşırı’
Seks turizmi ve sübyancılığı kınadığını söyleyen Bakan Mitterrand, ünlü film yönetmeni Roman Polanski’ye verdiği desteğin ‘aşırı’ olduğunu da kabul etti.
Bakanın ‘Berbat Yaşam’ adlı otobiyografik kitabında Tayland ve Endonezya’da para karşılığı genç erkeklerle birlikte olduğunu anlattığı iddia ediliyor. Eski sosyalist Cumhurbaşkanı François Mitterrand’ın yeğeni olan Kültür Bakanı, haziran ayında hükümete alınmıştı. (afp)