'Parkinson bazen can sıkıcı bazen de komik'

'Parkinson bazen can sıkıcı bazen de komik'
'Parkinson bazen can sıkıcı bazen de komik'
Parkinson teşhisi konulmasının ardından ufak tefek roller dışında oyunculuğa ara veren Michael J Fox, bir sitcom dizisinde Mike Henry adında Parkinson hastası ünlü bir anchorman'i oynayacak.

'Back to the Future’daki performansıyla 80’lere damgasını vuran Michael J Fox, Parkinson teşhisi konulmasının ardından ufak tefek roller dışında oyunculuğa ara vermiş, vaktinin büyük kısmını kurduğu Michael J Fox Foundation’la Parkinson'la ilgili çalışmalara ayırmıştı.

Şimdiyse ilk sezonu kesinleşen sitcomuyla ekranlara dönüş yapan 52 yaşındaki oyuncu, dizide 5 yıllık bir aradan sonra işine geri dönen, Mike Henry adında Parkinson hastası ünlü bir anchorman’i oynuyor. Dizinin ilk bölümü, Henry’nin günlük hayatta karşılaştığı zorluklardan hastalığının aile ve ilişkilerine etkilerine kadar anlatarak Parkinson’la yaşamanın nasıl olduğunu hafif ve esprili bir üslupla sunuyor. Fox, konuyla ilgili “Parkinson bazen can sıkıcı ama bazen de komik . Ben böyle düşünüyorum ve bana kalırsa başkalarının da böyle düşünmesi gerek. Bence insanlar izleyince ‘Benim de kendime gülmem lazım’ diyecek” diyor.

Yakın zamanda 'The Good Wife' ve 'Curb Your Enthusiasm' dizilerinde küçük roller alan oyuncu, bu iki dizide de bir Parkinson hastasını canlandırmıştı. Hastalığını gizlemenin zor olduğunu belirten oyuncu, “Bir-iki sahne idare edebilirim ama uzun bir şeyi yürütmem zor. Ama Parkinsonlu birini oynadığım müddetçe istediğim her şeyi yapabilirim” diyor.

Sonbaharda NBC’de yayımlanacak dizide Mike Henry’nin eşini de 'Breaking Bad’deki Marie Schrader rolüyle tanıdığımız Betsy Brand oynuyor.


  ETİKETLER:

  Fox

  ,

  Breaking Bad

  ,

  Aile

  ,

  Komik

  ,

  Ünlü

  ,