Parkta futbol bürokrasiye takıldı!

Parkta futbol bürokrasiye takıldı!
Parkta futbol bürokrasiye takıldı!
İngiltere'de çocuklarıyla parkta futbol oynayan babadan resmi başvuru, sigorta ve adli sicil kaydı istendi


Aynur TATTERSALL


LONDRA - İngiltere'de çocuklarıyla parkta futbol oynayan 42 yaşındaki Darren Chapmen'ın, belediyeden izin almadığı gerekçesiyle gözaltına alınarak nezarete konulduğu belirtildi. Belediyenin, parkta futbol oynamak isteyenlerden resmi başvuru, sigorta ve adli sicil kaydı istediği hatırlatıldı.
Olay, Banstead bölgesinde meydana geldi. 2 çocuk babası Darren Chapman, çocukları ve onların arkadaşlarıyla birlikte Woodmansterne Parkı'nda futbol oynadı. Maç ardından çocuklarıyla birlikte eve giden Chapman, ertesi gün Reigate ve Banstead Belediyesi'nin gönderdiği mektubu okuyunca şok oldu. Chapman ve çocuklarının parktaki aktivitelerine bir an önce son vermelerini isteyen belediye, ayrıca adli sicil kaydı ile sağlık sigortasının yanı sıra organize spor aktiviteleri ve park alanını kullanmak için resmi başvurunun yapıldığını gösteren kanıtları göndermesini istedi.
Parkta futbol oynamak isteyenlerden iden adli sicil sabıka kaydı isteyen belediye, bununla birlikte sağlık sigortası ve maç için de resmi izin başvurusunda bulunmasını şart koşuyor. Polis, belediyenin bu taleplerini yerine getirmeyen ve parkta futbol oynamaya devam eden Chapman'ı, ‘Belediye emirlerine muhalefet ve mukavemet' suçlarından gözaltına aldı.
Gözaltına alındıktan kısa süre sonra serbest bırakılan 2 çocuk babası Chapman, “Bütün istediğimiz çocukların lig antrenmanları tekrar başlayana kadar biraz topa vurmaktı ama yapamadık. Haftada 2 defa burada maç yapıp, topa vuruyor ve alıştırma yapıyorduk. Fakat onlar bizi durdurmaya çalışıyor” dedi. Chapman, belediyenin aldığı kararı protesto etmek için velilerinde katılacağı bir piknik düzenleyeceklerini ekledi. (dha)