Parlamentoda en çok tıklanan site: Enseksivekilkim?

Parlamentoda en çok tıklanan site: Enseksivekilkim?
Parlamentoda en çok tıklanan site: Enseksivekilkim?

Seksi milletvekilleri listesinin ilk sırasında Muhafazak r Partili milletvekili Elizabeth Truss var!

İngiltere parlamentosunda en çok ziyaret edilen yasaklı sitenin kullanıcıların milletvekillerini seksiliklerine göre puanlamasına imkân sağlayan 'sexymp.co.uk' olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - The Telegraph gazetesinin Bilgi Özgürlüğü Yasası kapsamında yaptığı sorgulama 2014 yılında parlamento binasındaki bilgisayarlardan bu siteye tam 52 bin 786 kez giriş yapıldığını gösterdi. Aynı dönemde milletvekilleri ve parlamento çalışanlarının 431 bin 897 kez daha parlamentonun yasaklı internet siteleri listesinde olan bu siteye girmeye çalıştığı ancak internet filtrelerini aşmayı başaramadığı da açıklandı.

Sexymp.co.uk, kullanıcılara iki adet milletvekili resmi sunuyor ve “Bu vekillerden hangisiyle seks yapmayı tercih ederdiniz” diye soruyor, kullanıcıların cevaplarını depolayan site daha sonra bir “En seksi milletvekilleri” listesi yayınlıyor ve kullanıcıların cevaplarına göre bu listede yer alan isimler değişebiliyor. Şu anda “Seksi milletvekilleri” listesinin ilk sırasında Muhafazakâr Partili milletvekili Elizabeth Truss yer alıyor. İkinci sırada ise ilk 50’deki tek erkek vekil olan Muhafazakâr Partili Owen Patterson bulunuyor. (Birce Bora/ Hürriyet )