Pastifa!

Pastifa!
Pastifa!
Londra'daki Stansted Havaalanı'nda çalışan bir güvenlik memuru, istifasını dev bir pastanın üzerine yazdığı mektupla verdi.

İngiltere ’nin başkenti Londra’nın en büyük üçüncü havaalanı olan Stansted, önceki gün ilginç bir istifaya sahne oldu. Havaalanının güvenlik departmanında yedi senedir çalışan 31 yaşındaki Chris Holmes, hayallerine bir adım daha yaklaşmak için bir ilke imza attı.

Bir süredir ‘hobi olarak’ pasta yapan ve bu hobisini artık profesyonel bir mecrada sürdürmek isteyen Holmes, istifasını da dev bir pastanın üzerine yazdığı mektupla gerçekleştirdi. Pastanın üzerindeki yazı ise şu şekildeydi: “ Bugün benim 31’inci doğum günüm ve yeni baba oldum. Bu yüzden, çok değerli olduğunu yeni anladığım hayatımı kendimi ve başkalarını mutlu etmekle harcamaya karar verdim. Bu yüzden size istifamı ve kalan zamanımı ailem ve pasta işime harcayacağımı bildiriyorum. Şirkete ve çalışma arkadaşlarıma gelecek için iyi dileklerimi iletir, bu pastayı beğenirseniz internet sitesinden (mrcake.co.uk) sipariş verebileceğini belirtmek isterim”

Pastayı alan müdürünün şaşkına döndüğünü söyleyen Holmes, altı ay boyunca bu istifa için çalıştığını ve şu saatten sonra sevdiği işi yapacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söylüyor.