Patron her zamanki patron

Patron her zamanki patron
Patron her zamanki patron
Yeni Bruce Springsteen albümü 'High Hopes' ismi kadar umut içermese de Patron bu yaşında da rock'ın hakkını veriyor.
Haber: CHRISTOPHER ÇOLAK / Arşivi

Yaşlı adamlar, yaşlı kadınlar da sever. Yaşlı adamlar, yaşlı kadınlar da müzik yapar. 64 milyon albüm satmak, 18 stüdyo albümü kaydedebilmek, dünyayı sayısız kere turneleyebilmek, herkesin harcı değil şüphesiz. 40 yıllık müzik külliyatıyla Bruce Springsteen, eski şarkılarıyla, bu sefer bir ilkle, bir nevi retrospektif albümle karşımızda.
‘Wrecking Ball’ turnesi sırasında, boş vakitlerde, beş farklı şehirde kaydedilen 12 parçalık ‘High Hopes’ albümü, her zamanki gibi E Street Band destekli. Hatta bu sefer kısa süre önce gruptan ayrılan Danny ve Clarence bile var. Ron Aniello ve Brendan O’Brien co-prodüktörlüğünde kotarılan ‘High Hopes’, alışıldığı üzere Springsteen’in son dakikada albüm sıralamasından çıkardığı, (konserler hariç) daha önce hiç duyulmamış eski parçalardan, eski albümlerdeki yeniden yorumlardan ve cover’lardan oluşuyor. Bu özelliğiyle18 albümlük Bruce Springsteen diskografisinde bir ilk olan ‘High Hopes’ta gitarda Audioslave ve Rage Against the Machine’den Tom Morello da var.
Albümün isim parçası ‘High Hopes’ ilk olarak 95’te ‘Blood Brothers’ EP’sinde yayımlanmıştı. Keşke, stüdyoda daha az vakit geçirilseymiş, o ekolu vokaller, ucuz stüdyo hileleri olmasaymış. Keşke ‘American Skin (41 Shots)’ın hakkı verilseymiş. Canlı konserdeymiş gibi çalınıp söylenseymiş. ‘High Hopes’ ismi gibi yüksek umutlar içermese de, yeni parçalar olmadan da ‘Patron’un müziğini dinlemek her zaman olduğu ve olacağı gibi. Gerçek bir rock yolculuğu ve deneyimi.


  ETİKETLER:

  Rock

  ,

  Müzik

  ,

  Ucuz

  ,

  Patron

  ,

  zaman