'Paul Walker ölmedi' iddiası

'Paul Walker ölmedi' iddiası
'Paul Walker ölmedi' iddiası
Los Angeles'ta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Paul Walker hakkında 'ölmediği' ve 'kaza haberiyle reklam kampanyası yürütüldüğü' yönünde iddialar ortaya atıldı.

Hızlı ve Öfkeli filmlerinin ünlü oyuncusu Paul Walker'in ölüm haberi sevenlerini yasa boğarken, oyuncuyla ilgili birçok farklı haber de gündeme gelmeye başladı.

Ölümüyle ilgili sosyal medyada çok fazla sahte fotoğraf dolaşması, cesedinin akıbetiyle ilgili açıklama yapılmaması ve bazı büyük eğlence kanallarının kazayla ilgili şüpheli durumları sık sık haber yapmasının ardından, bir kişinin Paul Walker'ı kazadan sonra Los Angeles'ta gördüğünü iddia etmesi oyuncunun ölüm haberiyle ilgili soru işaretlerini artırdı.

Kaza ve ölüm haberinin, ‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinin 2014 yılı Temmuz ayında vizyona girecek yedinci filminin tanıtımı için bir tanıtım çalışması olduğunu iddia eden bazı haber kanalları, filmin "Biz hızlıyız diye herkesin hızlı olması gerekmiyor. Ben ölmedim her şey size ders vermek içindi" adlı sahneyle başlayacağını ve Walker’ın "Six Days" adlı şarkıyla ortaya çıkacağını iddia etti.

İşte Paul Walker hakkında yapılan sahte haberler :

Paul Walker'in cesedinin fotoğrafı:

Twitter ve Facebook'ta dolaşan bu görselin Paul Walker'in cesedi olduğu iddia edildi. Ancak fotoğrafın 2011 yılında Afrika'da misyonerlik yapan bir adamın geçirdiği bir kazanın fotoğrafı olduğu ortaya çıktı. 

Paul Walker ölmedi haberi:

Bu görselin ardından yine aynı misyonerin bu defa tedavi edilmiş hali gösterilerek bunun Paul Walker olduğu ve ölmediği iddia edildi. Bu haber de yalandı çünkü görsel aynı adamın geçirdiği trafik kazası haberine aitti.

 


  http://www.radikal.com.tr/116425811642582

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  evliyadır bu adam! - takyudin

  saddam hüseyin gibi bir cani bile asıldıktan sonra ölmediği hatta bazen türkiyede bile görülecek derecede silüeti görüldüğü idea edildi. bazı reklamcılar bunu sürekli yapıyor. bu bazen buna inanacak bir hayran kitlesini salak yerine koymadan da ileri gelebiliyor. unutmayalım türkiyede bile laik bir parti bir insanın yüzü belirli bir tarihte bir noktada görünüyor diye şenlikler düzenleyebilir. artık siz düşünün gerisini.

  "ÖLÜM YAŞAMIN ÖĞRETMENİDİR" - zırterenköy

  Batı dünyasında sevilen bir sanatçı öldüğünde,onun ölmediğini ve yaşadığını iddia etmek sık rastlanan bir durum olmaya başladı.Ölenin hayranlarına birazcık umut vererek acılarını hafifletmek için mi,yoksa ölenin eserlerinden rant elde etmek için midir bilinmez.2009 yılı Haziran ayında ölen Michael Jackson için de benzer iddialar gündeme gelmiş,tüm dünyada internet Michael Jackson'ın yaşadığı ve dünyanın çeşitli yerlerinde görüldüğüne ilişkin görüntülü haberlerle çalkalanmıştı.Hayranlarının bir bölümü de bu haberlere ciddi ciddi inanmıştı.Aynı söylentiler efsane rock'n roll kralı Elvis Presley öldükten sonra da çıkmış,hayranları kralın bir gün geri döneceğine inanmış, yıllarca umutla beklemişti.Her ölüm erkendir.Hele sevilen bir sanatçının ölümü daha da erkendir.Önemli olan tüm sanatçılara yaşadıkları sürece hakettikleri değeri vermektir.