'Paul Walker'ı sürat yarışı öldürmedi'

'Paul Walker'ı sürat yarışı öldürmedi'
'Paul Walker'ı sürat yarışı öldürmedi'
Los Angeles polis yetkilileri, Paul Walker'ın ölümü hakkında "Bir sürat yarışının kazaya neden olduğu iddiası için kanıt bulunmamaktadır" dedi.

ABD ’li aktör Paul Walker’in beklenmedik ölümünün ardından tartışmalar devam ediyor. Konuya istinaden en son Walker’ın kazaya bir sürat yarışının yol açtığı iddiası ortaya atılmıştı. Los Angeles polis yetkilileri, ünlü aktörün arkadaşı Roger Rodas’la birlikte bulunduğu otomobil dışında kazaya bir başka aracın daha karışmadığını duyurdu. Polis ayrıca “Bir sürat yarışının kazaya neden olduğu iddiası için kanıt bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre polis yetkilileri, Los Angeles’in 70 kilometre kuzeyindeki kaza bölgesinde hız sınırının saatte 70 kilometre olduğunu, ilk belirlemelere göre kazaya aracın aşırı hızının neden olmuş olabileceğini söyledi.

Profesyonel yarış otomobili sürücüsü olan Roger Rodas tarafından kullanılan Porsche Carrera GT marka araç kontrolden çıkmış, önce yol kenarındaki bir elektrik direğine, ardından da bir ağaca çarparak alev almıştı. Polise göre Walker ve Rodas kaza yerinde can vermişlerdi.Walker’ın yasını tutan hayranları, kaza yerine çiçekler bırakıp mum yakmaya devam ediyor. Kaza yerine gelen Walker’in rol arkadaşı Tyrese Gibson da göz yaşlarını tutamadı.

15 yaşında bir kızı olan Paul Walker, son olarak 6.’ncısı çekilen ‘Hızlı ve Öfkeli’ (The Fast and the Furious) filminin 7’ncisi için yapımcı firmayla çalışıyordu. ‘Hızlı ve Öfkeli’de gizli polis Brian O’Connor’u canlandıran Paul Walker, Vin Diesel ve Michelle Rodriguez’le birlikte serinin öne çıkan ana karakterlerinden biriydi. Serinin son filminin temmuz ayında sinemalara gelmesi bekleniyor.

Paul Walker'ın kaza görüntüleri ortaya çıktı

'Paul Walker ölmedi' iddiası