Paulo Coelho'dan takipçisine Kuran cevabı

Paulo Coelho'dan takipçisine Kuran cevabı
Paulo Coelho'dan takipçisine Kuran cevabı
Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun, Facebook hesabından Kuran'ı bir Arap kıza karşı koruyan mesajı ses getirdi.

Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun, Facebook hesabından Kuran’ı bir Arap kıza karşı koruyan mesajı ses getirdi.

"DÜNYAYI DEĞİŞTİREN  KİTAP "
Habertürk'ün haberine göre Coelho, bir Kuran fotoğrafı paylaşıp altına “Dünyayı değiştiren kitap” yazdı. Hiba B. Dakkak isimli bir Arap kız da altına, “Doğru, şiddet ve katliamın kaynağı”yorumunda bulundu.

"Ben Hristiyan’ım"
Bunun üzerine ünlü yazar, “Bu doğru değil. Ben Hristiyan’ım ve biz Hristiyanlar asırlar boyu inancımızı kılıç ile yaymaya çalıştık. Haçlılar kelimesine sözlükten bir bak. Kadınları öldürdük. Onlara cadı dedik ve bilimi engellemeye çalıştık. Galileo’ya yaptığımız gibi. Ancak bütün bunlar inançların değil, onu istismar edenlerin sorunudur” cümlelerine yer verdi. Bu cevap sosyal medyada büyük ses getirdi. Coelho, çok sayıda takipçisinden de sözlerini onaylayan yorumlar aldı.

 


  http://www.radikal.com.tr/141790014179003

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yoksa Yaratıcı siz misiniz? - user1128011

  Şu yorumlara bakınca diyorum ki keşke genç nesil Dawkins'den başka yazarlar da okusa.. Keşke biraz kitap okudu diye Allah'a kafa tutmasa.. Stalin? Hitler? Dünya savaşları? Amerika'nın Irak'ı işgali? Siz şimdi tatlı su müslümanları deyip bunların sosyalizm, ego, ırkçılık, doymak bilmeyen arzular olmadığını söyleyeceksiniz. Nedeni islam gibi dinler diyeceksiniz.. Hadi diyelim ki hristiyanlar, müslümanlar, ve diğer dinleri savunan insanlar yüzünden sizin "sözde" din yüzünden dediğiniz ama çoğunun aslında din temelli olmadığı savaşları bile ekleyerek, din yüzünden çıkan savaşlarla din yüzünden çıkmayan savaşların ölü sayılarını ya da çıkan savaşları oranlayın.. Keşke biraz daha araştırıp gerçekten sorgulayan olsanız..

  Bir hırıstiyanın bunu söylemesi doğal. - ahzap

  Dinlerin tümü kan dökülmesine neden olmuştur.Dindar bir kimsenin inanmaya devam edebilmesi için dini aklaması gerekir.

  he amca he - ozdemirda

  davulun sesi uzaktan hos gelir, gel bir de buradan bak. disi seni, ici beni yakar. sunni islam'in arap nazizmi oldugunu gormek icin cok caba gostermeye gerek yok. cihad adi altinda yayilmacilik, isgaller, tecavuzler, cariye ve kole almalar. isgal edilen yerlerde 'huzur' tesis edildikten sonra dahi gayrimuslimlerin daha cok vergi verdigi, kendi mahallelerinde yasadiklari, belirli kiyafetleri giymek zorunda olduklari, at ustunde gezemedikleri, muslumanlara serbest iken silah tasiyamadiklari, bir muslumanla gayrimuslimin anlasmazligi halinde musluman mahkemesinde yargilandiklari bir devlet bicimidir islam. isid'e kizan tatli su muslumanlarinin kendi dinlerinden de tarihlerinden de haberleri yok. birgun bu barbarliklarin yeryuzunden topyekun silinmesi temennisi ile..