Pazar önerileri

Reklam filmini görmüşsünüzdür; sarışın bomba Claudia Schiffer sevgilisini parfüm yerine Jacobs aroması sürerek karşılıyor.

Evde kafe keyfi
Reklam filmini görmüşsünüzdür; sarışın bomba Claudia Schiffer sevgilisini parfüm yerine Jacobs aroması sürerek karşılıyor. Çünkü tüm dünyada bilinen bu kahve markası aromasını güçlendirdi. 1895 yılında kurulan firmanın hazır kahve, cappucino, filtre kahve çeşitlerinden biri bu pazar içinizi ısıtmaya hazır. Ama evde ne kadar özenli yaparsam yapayım dışarıda içtiğimin keyfini vermiyor diyorsanız, bilmeniz gerekenler var demektir. Soru şu: İyi bir kahve nasıl hazırlanır? Cevabı 1979'da Amerika'da açıldıktan sonra tüm dünyaya hızla yayılan Gloria Jean's Coffees veriyor. Öncelikle temiz bir kahve demleyicisi ve mutlaka taze kahve kullanmanız gerekiyor. Kahve yapımında kullanılan suyun mutlaka filtrelenmiş veya şişe suyu olmasına da dikkat edilmeli. 190 ml suya 9 gr öğütülmüş kahve koyarak ideal bir kahve demleyebilirsiniz. Koyu ve hafif bir kahve demleyebilmek için suyun değil de kahvenin oranıyla oynayarak damak tadınıza uygun ölçüyü bulmak mümkün. Demleme işleminden hemen sonra kahveyi ısı geçirmez bir kaba veya termosa koymalısınız. Demlenmiş kahvenin ısıtıcı üzerinde tutulmaması ve asla tekrar ısıtılmaması gerekiyor. Son olarak da tabii ki kahvenizi her zaman tazeyken içmeniz öneriliyor. Daha detaylı bilgi ve yardım almak istiyorsanız Gloria Jeans Coffee Shop'lara uğramanız yeterli.
Gloria Jean's Coffees:
(0212) 351 0955Şampiyonlara göz kırpın
TOMSFED Şampiyonlar Şampiyonası 2002, dün Yeşilköy'deki CNR Center'da başladı. Yarın şampiyonanın son gününe yetişerek hareketli bir pazar geçirebilirsiniz. Ülkemizde yapılan ilk 'indoor' otomobil yarışı olma özelliğini taşıyan bu aktivite, adı üstünde, TOMSFED (Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu) tarafından organize ediliyor. Şampiyona, CNR fuar alanında bulunan 1 ve 2 nolu binalar ile bu binalara ait otopark alanı üzerinde özel olarak hazırlanan 1.6 km lik bir asfalt parkur üzerinde gerçekleştiriliyor. Hall 2 içinde hazırlanan mini fuar alanında birçok firmanın standlarını ziyaret etme olanağı bulabilirsiniz. 1 numaralı binadaki 3 bin 500 kişilik tribünde yarışmaları izleyibilirsiniz. Organizasyonda otomobiller Hall 1'de simetrik olarak hazırlanan iki parkur üzerinde start alacak ve iki ayrı kapıdan binayı terk ederek otopark alanına çıkacaklar. Otoparkta hazırlanacak bir köprü
üzerinde parkur değiştirerek yine Hall 1'e iki ayrı kapıdan girerek finişe gelecekler. Toplam 21 Türk ve 6 yabancı yarışmacının mücadele ettiği bu organizasyondaa pazar günü yapılacak tüm yarışlarda Fransa'dan özel olarak getirilen Formula France otomobilleri kullanılacak. Pazar günü, bugün finale kalan dört Türk yarışmacı ile yabancı yarışmacılar final yarışlarını gerçekleştirerek bu yılki TOMSFED Şampiyonlar Şampiyonu'nu belirleyecekler.
İşte pazar günü programı: Serbest antrenmanlar (10.00), eleme yarışları (12.00), çeyrek final (13.15), yarı final (14.15), final (15.00) ve ödül töreni (15.45)...
Tel: (0212) 663 08 81