Pazar Önerileri

Son yılların modası brunch, güzelim ev kahvaltılarını unutturmak üzere.

Brunch değil, ev kahvaltısı
Son yılların modası brunch, güzelim ev kahvaltılarını unutturmak üzere. Artık özlenen ev kahvaltıları için bir adres var. Yeni dekoru ile Çapamarka pazar kahvaltıları için önemli bir durak. Burada aşçıbaşı Mehmet Zeybek'in hazırladığı marmelatlı ekmekler, krepler, vişneli pastalar, meyve içinde değişik pudingler, poğaçalar, sahanda sucuklu yumurtalar ve ıspanaklı börekler ile aileler ev ortamını doyasıya yaşayabiliyor. Başarılı işletmeci İzzet Çapa'nın annesinin yaptığı ev reçelleri ise kahvaltının can damarı. Pazar sabahları buraya yolu düşecek olanlar leziz kahvaltının yanı sıra Boğaz manzarasının keyfini büyük minderler üzerinde
günlük ve haftalık gazete ve dergileri okuyarak çıkarma fırsatı da bulacak. Kahvaltının kişi başı fiyatı ise 20 milyon TL.
Adres: Açıkhava Tiyatrosu yanı, Maçka
Tel: (0212) 231 03 56Ruhunuzu dinlendirin
Sabahları hiç kapınızın önünden ördek ailesi geçti mi? En son ne zaman sabah uyanıp kahvaltınız için folluktan yumurtanızı, bahçeden domatesinizi, biberinizi, nanenizi topladınız? Şimdi belki size çok uzak bir hayal gibi görünen o tatlı anlar giderek yakınlaşıyor.
Çünkü Marmaris'in 35 kilometre uzağındaki Golden Key Bördübet tatil sezonunu açtı.
Denizle buluşan bir derenin çevresinde, doğaya saygılı, ikisi kral dairesi olmak üzere iki katlı 22 adet süit villadan oluşan Golden Key Bördübet Oteli, hayallerini kurduğunuz köy yaşantısını sunuyor. Küçük bir örnek vermek gerekirse açık kahvaltı
büfesinde yer alan tüm hamur işleri ev yapımı. Reçellerini bahçelerindeki bergamot, portakal, mersin ağaçlarından topladıkları meyvelerle kendileri yapıyorlar. Tereyağı, zeytin ve peynirleri yan köydeki komşularından alıyorlar. Kahvaltı ederken deredeki kaplumbağa, sazan ve ördekleri besliyorsunuz.
Denize gitmek de ayrı bir keyif. Sizi özel adalarına tekneyle götürüyorlar. Adaya vardığınızda şemsiye, şezlong ve havlularınızı sizin için hazırlanmış buluyorsunuz. Daha fazla serinlik için ağaç altına da yerleşebilirsiniz. Yüzerken denizin dibini seyretmek için şnorkel isteyebilirsiniz. Deniz dibini keşfetmek için kanolarla gezinti de yapabilirsiniz. Balık tutmak isterseniz olta daveriyorlar. Tuttuğunuz balıkları adanın snack barındaki mangalda pişiriyorlar. Dönüşte, yemek öncesi Kütük Bar'da bir aperitif alarak yorgunluğunuzu üzerinizden atıyorsunuz. Hava kararmadan bağları gezip 11 çeşit üzümün tadına bakmalısınız. Yine açık büfe sunulan akşam yemeklerinde yöresel ve uluslararası mutfaklardan lezzetlere yer veriliyor. Eşlik edecek şarabınızı yöresel üzümlerden yapılmış ev şarapları arasından ya da zengin Fransız koleksiyonundan seçiyorsunuz.
Akşam yemeğinden sonra yeraltındaki bir tünelden geçerek Mahzen Bar'a uğramalısınız. Kendinizi geç saatlere kadar dans ve müziğe kaptırıp eğlenebilir ya da yıldızların altında bir yürüyüş yapıp yatabilirsiniz. Ne de olsa sabah horozlar tarafından erkenden uyandırılabilirsiniz.
Tel: (0252) 436 92 30