Pembe fil Afrika'ya renk kattı

Pembe fil Afrika'ya renk kattı
Pembe fil Afrika'ya renk kattı
Afrika'da yaşayan yavru albino fil, görenleri şaşırtıyor. Bilim insanları pembe renkli bu Afrika filinin derisinin güneşten çok fazla etkileneceği görüşünde

 

LONDRA - Pembe bir fil gördüğünüzü söyleseniz, etraftakiler ya ayık olup olmadığınızı sorar ya da halüsinasyon gördüğünüzü düşünür. Ama merak etmeyin, halüsinasyon görmüyorsunuz, fotoğraftaki gerçekten de pembe bir fil! Afrika’da yaşayan bu yavru albino fil, görenleri şaşırtıyor. Üç aylık yavru Afrika filini görüntüleyen BBC kameramanı Mike Holding, “Onu Botswana’daki Okavango deltasında çekim yaparken gördüm. Gözlerime inanamadım ama gerçekten pembeydi ve bu haliyle çok sevimliydi” diyor.
Bilim insanlarıysa bu Afrika filinin çeşitli sağlık sorunları yaşayacağını, derisinin güneşten çok fazla etkileneceğini düşünüyor. Albino fillerin Asya’da görüldüğünü ancak Afrika’da nadiren rastlandığını açıklayan Dr. Mike Chase, filin yaşadığı deltada geniş yapraklı ağaçlar olduğunu ve filin buralarda kalarak kendisini koruyabileceğini söylüyor. (The Daily Mail)