Perihan Mağden'den eleştirilere yanıt: Saydırın 140 vuruşluk yiğitler!

Perihan Mağden'den eleştirilere yanıt:  Saydırın 140 vuruşluk yiğitler!
Perihan Mağden'den eleştirilere yanıt:  Saydırın 140 vuruşluk yiğitler!
Cem Garipoğlu'nun intiharı üzerine geçen hafta bir yazı kaleme alan ve özellikle Twitter'dan ağır eleştirilere maruz kalan yazar Perihan Mağden, bu hafta eleştirilere aynı sertlikte bir yanıt verdi.

RADİKAL - Taraf 'ta bugün yayınlanan yazısında Mağden, kendisine daha önce de "vicdani reddi" savunduğu ve Ergenekon konusundaki yazıları nedeniyle de benzer bir 'linç' girişiminde bulunulduğunu hatırlattı. Mağden'in "Tercihi anlama/ algılama bozukluğu ve Twitter ’da Sürek Avı/ Linç Kültürü" başlıklı yazısından bazı bölümler şöyle:

* Ben artık taraftarlık krizi esnasında TERCİHEN, özellikle, kasıtlı olarak yazılanı/ söyleneni/ savunulanı ANLAMADIĞIMIZI (kıçından anladığımızı?) yalnızca birbirimize saydırmanın şehvetini, sürü tatminini, “siyaseten doğruculuk” (sahte) erdemini yaşayabilmek üzere, Twitter’da, Facebook’ta filan linç ayinleri düzenlediğimizi düşünüyorum. 

Perihan Mağden'e Münevver'in ailesinden tepki


* Garipoğlu yazımdan iki-üç alâkasız tasviri/ lafı cımbızlayarak, nasıl da kadına şiddeti savunan dilin yanında yer aldığıma dair kısa ve özensiz bir yazının, beni sazanlık/ trollükle suçlayan Müneccim 1 Köşe yazarının dışında; yazı da yok!

* Hakaret var, karakter suikastı var, hatta “kızım parçalanırsa” günümü göreceğime dair beddua (latan istek) var!

* Ayrıca 140 harf midir, Twitter’da anında bir boşalma yaşamak; vurup takipçilerini ya da (ve de) takip ettiklerini tatmin edip kaçmak da (zaten ya ofisindesin, ya salonundasın, ya metrodasın filan) çok kolay, çok kullanışlı; pratik.

* Hiçbir mevzuyu tartışmanın, anlaşamasak da, “karşı” tarafın söylediğini dinlemenin/ anlamanın/ algılamanın hiçbir ihtimalini, bırakmıyoruz artık Bu Topraklar’da. Anında (140 harfle filan) bombalıyoruz!

Böylece de giderek içine battığımız hukuksuzluk, adaletsizlik, mantıksızlık diktasını/ batağını HAK EDER hale mi geliyoruz, kendimizi getiriyoruz?

Nedir bu trajedi?
Saydırın 140 vuruşluk yiğitler!
Bu konuyu da, tartışmayalım.
Hiçbir mevzuyu da, tartışmayalım.