PİŞO'NUN GÜNLÜĞÜ

PİŞO'NUN GÜNLÜĞÜ
PİŞO'NUN GÜNLÜĞÜ
Haber: Pişo - pisokedi@gmail.com / Arşivi

Dokuz canımdan geriye kaç tane kaldı?

Evdeki dengeler tamamen değişti. Kırık patim yüzünden herkes benim üstüme titriyor. Hatta adam bile. Böyle olunca Kiraz’a da kıskançlıktan sinir buhranı geçirmek kalıyor. Geçen gün adam beni, “Oğluşummmm” diye severken gelip hızla bir onun eline, sonra da benim kafama çaktı gitti. ‘Kill Bill’deki gelin mübarek. ‘Karate Kid 2’yi mi seyretti ne yaptı anlamadım. Bir kedi nasıl bu kadar seri olabilir?
Kadın da bi âlem. O da adamla aramızdaki bu yakınlaşmayı kıskanıyor. Adam bana kaşar peyniri yedirirken, çağırdığında gitmedim diye kızdı, “Öyle olsun Pişo, boz!” diye arkasını döndü. Adam haklı valla, bazen altı yaşında kız çocuğu oluveriyor. Şimdi Kiraz’la kadın arasında zorunlu bir işbirliği kapısı açıldı. Birbirlerinden hiç hazzetmemelerine rağmen, geçen gün, Kiraz’ın kadına kendini tarattığına şahit oldum ki, bu bir ilk. Bu ikisi oturup başımıza ne çoraplar örecekler kim bilir.
Ama bu arada Kiraz biraz daha delirmeye devam edecek çünkü komşular, sürekli bizimkilere “Nasıl oldu Pişo? İyi mi?” diye beni sorup duruyorlar. Hatta ton balığı, konserve ‘gourmet’ kedi mamaları yolluyorlar. Eski mahalleden bile arayıp soran var. Bu durumda Kiraz’ın da yakında kendini bir yerden atması yakındır. Ama o yine dört ayağı üzerine düşer eminim.
Yine de, çok eğlenmeme rağmen dokuz canımdan geriye kaç tane kaldığını merak etmiyor da değilim. Geçen gün oturup başıma gelenleri saydım:
1. Arabanın motorunda pati ucu koptu.
2. Yine arabanın motorunda kalça kırıldı, kuyruğun ucu gitti, arka pati ezildi.
3. Ev hayatına geçtikten sonra balkondan ilk atlayışta dört ayak üzerine düşüldü, ucuz atlatıldı. 4. Balkondan ikinci atlayışta sağ pati kırıldı ve çıktı.
Eh, daha beş vukuat hakkım var ama dört tanesini ilk iki senede harcadığım düşünülürse maksimumda beni çok uzun bir ömür beklemiyor. Kiraz’ın henüz bir vukuatı var. Diğer tarafa göçüp onu yanlız bırakmak olmaz. O yüzden artık biraz yavaşlamayı düşünüyorum. En azından bir 10 sene yaşayıp bizimkilerin ne olacağını da görmem lazım. Yoksa gözüm açık giderim valla.
Ama tabii her şeyi size aktarabileceğim sözü veremem. Bu üstünde bulunduğum mecra biraz kaygan. Olur da beni önümüzdeki günlerde her zamanki yerimde göremezseniz pisokedi@gmail.com’a bir mail atın, haberleşelim.
Hadi kalın sağlıcakla…


Acar muhabir Pişo’dan haberler 
* ‘Kediler’ ve ‘Köpekler’
Erdil Yaşaroğlu’nın yazıp çizdiği seriden ‘Kediler’ ve ‘Köpekler’ kitaplarını alıp tekrar okudum. Çok eğlendim. Daha önce okumayanınız varsa şiddetle tavsiye ederim. 
* Şişli köpeklerine göz kulak olun
Hayvansever gazetesinde beni çok endişelendiren bir haber okudum. Söylenildiğine göre Cevahir Alışveriş Merkezi’nin etrafında yıllardır yaşayan ve o bölgedeki hayvanseverler tarafından beslenen köpekler belediye ekiplerince, daha önce kısırlaştırılmış ve küpelenmiş olmalarına rağmen toplanmaya çalışılmış. Neyse ki oradaki simitçi ve seyyar satıcı tarafından engellenmiş. Ama anlaşılıyor ki Şişli’deki köpekler tehdit altında. Sokağınızdaki köpeklerin fotoğraflarını çekip belgelemenizi ve onlara sahip çıkmanızı rica ediyorum.

HAZIRLAYAN: ESRA OKUTAN


    ETİKETLER:

    Gmail