Podyumda Jehan var!

Podyumda Jehan var!
Podyumda Jehan var!
İFW Antrepo No: 3'te üçüncü gününe girdi. İşte önceki günden akılda kalanlar ve dünün öne çıkanları...
Haber: İDİL ALTER - twitter.com/idilalter / Arşivi

Niyazi Erdoğan, erkek giyim tasarımcısı olarak Istanbul Fashion Week’in en sevilen isimlerinden biri. Büyük Hun İmparatoru Atilla’dan ilham alarak tasarladığı koleksiyonu Niyazi Erdoğan’ın tasarımda olgunluk dönemini işaret ediyor. Siyah, gri, antrasit gibi erkek giyiminin klasik renklerine bordo ve şarap tonlarında eklemelerle fark yaratan koleksiyon, Niyazi Erdoğan’ın şehirli erkeğini kusursuz temsil etmiş.
Deri henüz New York, Paris, Londra ve Milano podyumlarını, sokak modasını sarsmamışken, Simay Bülbül deriyle harikalar yaratıyordu. Otantik çizgisini hâlâ devam ettiren Simay Bülbül’ün bu koleksiyonuna siyah ve beyaz hâkimdi. Deriyle birlikte kullanılan transparan detaylar, altın ve dantellerle Simay Bülbül, alabildiğine romantik ve biraz da hüzünlü bir hikâyeyi podyuma taşıdı. Müzisyen Jehan Barbur da şova şarkı söyleyerek eşlik etti.
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da üçüncü günün açılışını yapan Nihan Peker, Rohe’s Walk adını verdiği koleksiyonda lüks ve akışkan kumaşları maskülen formlar kullanarak klasik parçalara adapte etmiş. Yarattığı bu naif siluetlerle, daha olgun ve modern lüks görüntüyü yakalamış. Siyah ipekli gömlek elbise, hacimli omuzlarıyla blazer ceket koleksiyonun anahtar parçalarındandı...
Nejla Güvenç’in Nej koleksiyonu yumuşak, sakin ve natürel. Taş renkleri, doğal tonlar ve hardal renginin kombinlenmesiyle ortaya çıkan ferah kombinler, zengin dikiş detayları ve farklı materyallerin bir arada kullanımıyla zenginleştirilmişti.