Polislerden Tarantino'ya boykot

Polislerden Tarantino'ya boykot
Polislerden Tarantino'ya boykot
ABD'nin en ünlü yönetmenlerinden Quentin Tarantino, Cumartesi günü New York'ta siyahlara karşı polis şiddetini protesto etmek için bir gösteriye katılmıştı. New York Polis Sendikasıysa, Tarantino'nun filmlerini boykot etme kararı aldı.

RADİKAL- ABD 'nin en ünlü yönetmenlerinden Quentin Tarantino, Cumartesi günü New York 'ta siyahlara karşı polis şiddetini protesto etmek için bir gösteriye katılmıştı. New York Polis Sendikasıysa, Tarantino'nun filmlerini boykot etme kararı aldı.

Polis şiddetini protesto etmek için Los Angeles'tan New York'a giden Tarantino, yüzlerce göstericiyle birlikte yürüyerek "Ben vicdanı olan bir insanım. Eğer cinayetlerin sürdüğüne inanıyorsanız ayağa kalkıp buna karşı çıkmalısınız" diye konuşmuştu.

New York'un en büyük Polis Sendikası'nın başkanı Patrick Lynch ise  ünlü yönetmenin eylemde polislere yönelik sarfettiği sözleri eleştirdi. Polislerin birer katil olmadığını söyleyen sendika lideri,"Ekmeğini şiddeti yücelten filmlerle kazanan birinin polislerden nefret etmesi doğal artık filmlerini boykot etme zamanı geldi" dedi.(KAYNAK: CNNTURK)