Portakal jürisinde Songül Öden ve İskender Pala da var

Portakal jürisinde Songül Öden ve İskender Pala da var
Portakal jürisinde Songül Öden ve İskender Pala da var
Antalya Altın Portakal'ın bu yılki jürisinde Songül Öden, İskender Pala ve Ebru Ceylan da görev alacak. Jüri başkanı ise Radikal'in dün açıkladığı gibi Yılmaz Erdoğan.

51. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisi açıklandı. Jüri çeşitli disiplinlerden bir araya gelen yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu, görüntü yönetmeni, akademisyen, edebiyatçı ve müzisyenden oluşuyor.
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Jürisi’nde yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Yılmaz Erdoğan başkanlığında, ödüllü yönetmen, kurgucu ve metin yazarı Belmin Söylemez; sinema ve tiyatro sanatçısı, tiyatro yönetmeni ve akademisyen Bülent Emin Yarar; Nuri Bilge Ceylan filmlerinin senaristi, oyuncusu ünlü yönetmenin eşi Ebru Ceylan; görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan; edebiyat dünyasının önemli isimlerinden İskender Pala; tiyatro ve sinema oyuncusu, iki Altın Portakal ödüllü Meral Çetinkaya; film müziğinin usta isimlerinden, besteci Selim Atakan ve yer aldığı filmlerin yanı sıra, oynadığı dizilerle de ulusal ve uluslararası başarılara imza atan oyuncu Songül Öden'den oluşuyor.
Dün Radikal’in haberi üzerine Yılmaz Erdoğan’ın jüri başkanı olduğu duyulmuştu, bugün de Altın Portakal bir basın bülteniyle jüriyi açıkladı.

Altın Portakal'a 'akil' jüri başkanı