'Poyraz Karayel' izlemek için tek bölümden 5 neden

'Poyraz Karayel' izlemek için tek bölümden 5 neden
'Poyraz Karayel' izlemek için tek bölümden 5 neden
Çarşamba gecesi yayımlanan son bölümüyle sosyal medyanın gündeminde olan 'Poyraz Karayel'in son bölümünü Ekranella kalemlerinden Zeynep Gönenli anlattı. Gönenli, 'Poyraz Karayel'i izlemek için son bölümden beş neden sıralıyor...

ECE AYHAN
Şu dünyada, sevdiği kadının gözleri için "Aynı Ece Ayhan" diyen bir adamın varlığına ikna olmak için ‘Poyraz Karayel’ izlenir. Üsteli bunu, bir sürü kadının olduğu yerde Ece Ayhan’ın ekmeğini yemek için değil, aklı bile başında değilken, bir eczanede yerde oturup şurup içerken hiç tanımadığı bir kadına anlatan bir adam. Poyraz kardeşimiz belki 1.90 boyunda sarışın yeşil gözlü değil, dünyanın en geniş omuzlarıyla ortalığı kasıp kavuran bir esmer değil ama aşk acısını tarif ederken Ahmet Hamdi’den girip Cemal Süreya’dan çıkan bir adamdan daha çekicisi benim aklıma gelmiyor. Çünkü neden? Çünkü ‘aşk örgütlenmektir’.

SEFER'İN CEBİNDEKİ YÜZÜK
Tamam biliyoruz, Sema’yı ilk seven Sefer’di, Sema da bu sevgiye vuruldu. Ama işte, insan sevilmeye o kadar çabuk alışıyor ki onu kaybetme korkusu hiç küçümsenecek bir korku değil. Bunu fark eden Sefer’in de bütün o ağır abi hallerine karşı, bu küçük ana tutunması, Sema o yüzüğünü takmıyor diye onu kıskandıkça yüzüğü cebinde saklayıp bununla bu kadar mutlu olmasını görmek için Poyraz Karayel izlenir.


BENİ SEVME AMA BAŞKASINI DA SEVME
Ayşegül’ün kendisinden uzak durmaya çalışmasının sebebinin Sinan olduğunu o sırada henüz bilmeyen Poyraz’ın, en sonunda dünyanın en acıklı kabullenişi ile “Tamam beni sevme ama başkasını da sevme” dediğini duymak için ‘Poyraz Karayel’ izlenir. Hangimiz şu cümleyi kurmak istemedik şu hayatta nihayetinde? Hangimiz bu cümleyi en kurmadığımızı sandığımız anda, aslında suratımızda bunun yazdığını bilmezden gelmedik? Yazanın ellerine sağlık.


ESKİ SEVGİLİSİNİN MAİLLERİNİ OKUMAYA ÇALIŞAN ZÜLFİKAR
Karşımıza CIA’in en büyük ajanı çıksa, dünyanın bütün sırlarını bilgisayardan doğru önümüze koymaya hazır olsa, ilk soracağı şey eski sevgilisinin mailleri olan insanlar memleketiyiz nihayetinde, öyle naif bir hal var üstümüzde bazen. Zülfikar olmak da bu durumu değiştirmiyor. Eli silahlı bir mafyasın nihayetinde, ama karşındaki bilgisayarla ne yaptığını bir türlü anlayamasan da yarı dahi gibi duran kıza, eski sevgilinin mail şifresini soruyorsun. Yalnız olmadığını öğrenmek için ‘Poyraz Karayel’ izlenir.

POYRAZ'IN ŞARKISI
Aklı başında her insan, âşık olduğu insanın kendisini unutmaya çalışırken gittiği mekândaki şarkıcının ellerini ayaklarını bağlar ve onun yerine sahneye çıkıp "Her yerdeee sen varsıınnn unutamadım" diye şarkı söyler. Benim aklı başındalık anlayışım budur. Arabesk olan her şeye bayılırım ve serin duruşlu insanlardan hoşlanmam. Arabeskin güzeli nasıl olur görmek için ‘Poyraz Karayel’ izlenir.;

KAYNAK: EKRANELLA