Prada'dan künefeye giden yolda...

Prada'dan künefeye giden yolda...
Prada'dan künefeye giden yolda...

Saç: Serkan Özkaya Makyaj: Florrie White

Vogue Türkiye, Nisan sayısı için Antakya'daydı. Model Julia'nin ilgisi künefeye, Antakya halkınınkiyse çeşitli aksanlarla telaffuz ettikleri Vogue'aydı!

Vogue Türkiye’ciler, amaçlarını ‘Hem Vogue kalitesinde işler üretmek hem de özgür, özgün ve melez olmak’ diye özetliyor, dünyanın yıldızlarını sayfalarına taşırken Türkiye’yi de dünyaya tanıtmak istediklerini söylüyorlar. Siftah sayılarında fotoğrafçı Mariano Vivanco ve moda haftalarının ‘upcoming’ modeli olan Andreea Diacanu ile Mardin’de bir çekim yapmışlardı. Nisan sayısının kapak ve moda çekimi için ise Antakya’ya gitmişler.
Çekim için Love dergisinin ‘Bu 10 yıla damgasını vuracak fotoğrafçı’ diye nitelendirip söyleşi yaptığı İrlandalı Boo George’la çalışılmış. Boo George, eski Antakya sokaklarındaki 100 yıllık evlerden, evlerin renkli ve rutubetli duvarlarından, Antakya’nın tipik yağmur geçişli havasından çok etkilenmiş. Vogue Türkiye moda editörü Konca Aykan’la birlikte ‘Karşı Pencere’ adlı moda çekimini ve kapak çekimini bu evlerin içinde ve de çevresindeki sokaklarda gerçekleştirmişler. Boo George sık sık bölgenin tarihiyle ilgili sorular sormuş.
Model Julia Hafstrom, ki Prada’nın geçen sezondaki kampanya yüzü kendisi, bu çekim için Londra’dan gelmiş. Antakya’da her sokağın başında bir künefeci olması en çok Julia’nın ilgisini çekmiş. Çekim boyunca tüm ekip dev tepsilerden dilim dilim künefe yemiş!
Antakyalıların çekimlere büyük ilgi gösterdiğini söylüyor dergi ekibi. Kapatılan yolları, kalabalık takımı görünce önce dizi çekiliyor zannetmişler, fakat Vogue çekimi olduğunu öğrenince de ilgileri azalmamış. Televizyonda Hüseyin Çağlayan’ın seslendirdiği reklamdan onlar da etkilenmiş çünkü, çeşitli aksanlarla ‘Vogue’u telaffuz ediyorlarmış!
15 kişilik çekim ekibi ve 20 bavul kıyafeti taşıyan minibüsler Antakya’nın dar sokaklarına sığmayınca ekibi yerli triportörler taşımış. Bazı karelerde evlerin ikinci katıyla aynı seviyeden fotoğraf çekmek için Habibi Neccar Camii’nin ikinci kattaki misafirhanesini işgal etmişler hatta! Vogue Türkiye’ciler, Türkiye’nin farklı şehirlerinde çekimlerine devam edeceklerini söylüyorlar...