Prenses binlerce dolarlık giysi aldı, parasını ödemiyor

Prenses binlerce dolarlık giysi aldı, parasını ödemiyor
Prenses binlerce dolarlık giysi aldı, parasını ödemiyor

El Sudayri?nin Paris?te 164 bin dolarlık alışveriş yaptığı iki mağazanın avukatı, prensesin otel odasında bulunan eşyalarına el koyacaklarını açıkladı. FOTOĞRAF: AFP

ANKARA - Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Naif bin Abdülaziz’in karısı Prenses Maha El Sudayri, aldığı on binlerce dolarlık kıyafetlerin parasını isteyen Paris’teki iki mağaza tarafından dava edildi. Mağazaların avukatı Jacky Benazerah, BBC’ye, El Sudayri’nin, aldığı 164 bin dolar (yaklaşık 263 bin TL) değerindeki kıyafetlerin parasını ödemediğini, mahkemenin de prensesin George V otelindeki odasında bulunan eşyalara el konulması yönünde karar aldığını söyledi. Benazerah, El Sudayri’nin yeğeni Prens El Velid bin Talal’in de ortağı olduğu otele bir çilingirle birlikte gideceklerini, çünkü otel personelinin engellemesiyle karşılaşma olasılığı bulunduğunu açıkladı.
Benazerah, her şeye rağmen, prensesle ortak bir yol bulabileceklerine inandığını da söyledi. El Sudayri’nin, davacı iki mağazanın dışında birkaç mağazaya daha borcu olduğu, bazı faturaların, bir yılı aşkın süredir ödenmediği söyleniyor. El Sudayri, 1995’te, bir çalışanını darp etmekle suçlanmıştı. Prenses, çalışanının kendisinden 200 bin dolar çaldığını iddia etmişti. (aa)