Protokol uygulanmadı, Başkan Kılıç konseri yere oturarak izledi

Protokol uygulanmadı, Başkan Kılıç konseri yere oturarak izledi
Protokol uygulanmadı, Başkan Kılıç konseri yere oturarak izledi
Maltepe'de Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin konserinin yapıldığı salonda yer kalmayınca belediye başkanı da merdivenlere oturdu.

RADİKAL – Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Metin-Kemal Kahraman protokol uygulanmadı ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yer kalmadığı için konseri merdivenlere oturarak izledi.

Dersim ezgilerini uluslararası alanda büyük bir üne kavuşturan Metin-Kemal Kahraman kardeşlerin, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlediği konser büyük ilgi gördü. Kahraman kardeşler, farklı albümlerinde yer alan, şarkı, türkü ve ezgileri seslendirirken, “Turnam Gidersen Mardin’e” adlı Ermeni ezgisini Hrant Dink’e ithaf ettiklerini söyledi ve salondan büyük alkış aldı.

BAŞKAN MERDİVENLERE OTURDU
Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde protokol uygulanmayacağını daha önce açıklayan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, salonda yer kalmadığı için 2 saatlik konseri merdivenlere oturarak izledi. Konser sonrası sanatçılara çiçek takdim eden Kılıç, “Metin-Kemal Kahraman kardeşler, Dersim ezgilerini, klamlarını, türkülerini, ninnilerini ve deyişlerini, Avrupa ’ya ve dünyaya açan isimlerdir. Kendileriyle yoğun isteğiniz üzerine 19 Şubat’ta tekrar beraber olacağız. Sizlerden ricam, bu konserlere hep aynı kişiler gelmesin, başkaları da gelsin. Dışarıda 550 bin nüfusluk Maltepe var. Ayrıca TSKM’de protokol düzenini kaldırdık. Ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle geç kaldım ve yerde oturdum” dedi.