Puppy'nin artık bir ailesi var

Puppy'nin artık bir ailesi var
Puppy'nin artık bir ailesi var
NİĞDE'de işkence edilerek zift çukuruna atılan Terrier cinsi köpek, Adana'da sağlığına kavuşturulurken Mersin'de bir hayvansevere verildi


Ali GÜLERYÜZ

NİĞDE'de işkence edilerek zift çukuruna atılan Terrier cinsi köpek, Adana'da sağlığına kavuşturulurken Mersin'de bir hayvansevere verildi.
Kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler, 1.5 ay önce köpeği dövüp, işkence yaptıktan sonra zift dolu çukura attı. Yaralı ve perişan haldeki köpeği bulan hemşire Seda Küçükoğlu, onu veterinere, daha sonra evine götürdü, bir süre evinde baktıktan sonra otomobiliyle Adana'ya getirip, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Hayvan Barınağı'na teslim etti. Adana Valiliği'nin görevlendirdiği hayvan koruma görevlileri, teslim aldıkları köpeğin üzerindeki zifti temizledi, yaralarını iyileştirdi. Veteriner Burçin Serin'in gözetiminde tedavi edilip, sağlığına kavuşturulan köpeği sahiplenmesi için, sakat, bakıma muhtaç köpek, onu almak isteyen Mersinli hayvansever Süheyla Koçak'a haber verildi. Telefonda anlatılanları duyunca üzülen Koçak, Adana'ya gelerek köpeği teslim aldı. Kendisinin 9 yaşında ‘Rocky’ adlı köpeği olduğunu anlatan Koçak, işkence edilen köpeğe İngilizce'de yavru köpek anlamına gelen ‘Puppy’ adını verdi. Niğde'den getirildikten sonraki üç haftalık süreçte Puppy’nin tüylerinin uzamaya başladığını, yaralarının iyileştiğini ve psikolojisinin de düzeldiğini söyleyen Koçak, şöyle dedi:
“Puppy’nin sağlık durumu çok iyi. Onunla özel olarak ilgileniyorum. Diğer köpeğim Rocky ve komşumuzun köpeğiyle akşama kadar bahçede koşup duruyorlar. Bu sayede psikolojisi de düzeldi. Umarım bir daha böyle olaylar yaşanmaz. Hayvanlar insanların en iyi dostu. Onlara yapılan hiçbir şey geri tepmez, asla nankörlük yapmazlar. Sadece başını okşasanız dahi size minnettar olurlar. Çocuklarımıza hayvanları sevdirmemiz gerekiyor. Bunun için televizyon kanallarında eğitici programlar olsa hayvan sevgisini daha fazla aşılayacağımızı düşünüyorum.” (dha)