'Qüfür' için sıkı güvenlik önlemi

'Qüfür' için sıkı güvenlik önlemi
'Qüfür' için sıkı güvenlik önlemi
28 Şubat sürecini mizahi dille anlatan 'Qüfür' filminin yönetmenlerinden Mustafa Delazy, açılan tüm davalara rağmen filmin gösterime gireceğini belirterek, filme tepkilerden dolayı bir olayın çıkmaması için güvenlik önlemleri altında yapılacağını açıkladı.

Aczimendi lideri Müslüm Gündüz ile Fadime Şahin arasındaki olayı mizahi bir dille anlatan 'Qüfür' filmi için Fadime Şahin’in ardından Müslüm Gündüz de ‘küçük düşürüldükleri’ iddiasıyla dava açarak vizyona girmesinin durdurulmasını istedi. Mahkeme yaptığı incelemede, filmin günümüzde kamuoyunun ilgisini çeken 28 Şubat dönemine ilişkin olduğu belirtilerek, ‘Qüfür’ün kişilik haklarına saldırı nedeniyle gösterime girmesinin durdurulması isteminin yasal koşulları oluşmadığından reddine karar verdi.

Filmin aynı zamanda yapımcısı da oklan Mustafa Delazy, filmin 28 Şubat’ı anlattığı için bazı kesimlerin rahatsız olduğunu fakat kimsenin rahatsız olmasına gerek olmadığını söyledi. “Bütün davalara rağmen ‘Qüfür’ filmi gösterime girecek. Filme tepkilerden dolayı, olayların çıkmaması için özel güvenlikle önlemler alınacak” diye konuştu.

26 Nisan’da gösterime girecek filmde Ayşen Gruda, Aziz Nesin’in oğlu Ahmet Nesin, Arafat Şavata, Cansu Taşkın , Sinan Benger, Selahattin Taşdöven, Leyla Bilginer, Havin Saç, Ahmet Satılmış, Nelli Mari Rouz Podcopi ve Murat Soydan gibi isimler rol alıyor.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  28 Şubat

  ,

  saldırı

  ,

  taşkın