Radikal Kitap sahaya indi

Radikal Kitap sahaya indi
Radikal Kitap sahaya indi
İstanbul Kitap Fuarı'n-daki standında 'canlı yayında' olan Radikal Kitap, fuarın ilk gününde edebiyat dünyasının nabzını tuttu. Kitap fuarını kitap.radikal.com.tr'den takip edin

Cumartesi günü açılan İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı, dün kapısında uzun kuyruklar, içeride büyük kalabalıklarla sürdü. İlk günün imza kuyruğu rekortmenleri İskender Pala ve Erdil Yaşaroğlu, ikinci günün ise tabii ki Ahmet Ümit oldu.
Radikal Kitap da bu yıl fuardan ‘online’ yayına geçti. kitap.radikal.com.tr Fuarın günlük etkinlik ve imza günü programı, yeni kitaplar ilgi gören yazarlar ve video röportajlar Radikal Kitap’ın internet sitesinde okurlarla paylaşılıyor. İkinci salonu üs edinen Radikal Kitap’ın standında Türk edebiyatının önemli isimleriyle yeni kitapları üzerine video röportajlar da gerçekleştiriliyor.
Oya Baydar yeni kitabı ‘O Muhteşem Hayatınız’ı, Tuna Kiremitçi ise ‘Gönül Meselesi’ni anlattı. Fuarın bu yılki ana teması Çocuk ve Gençlik Edebiyatı olunca Behiç Ak’ı es geçmek olmazdı. Ak, bir çizer ve yazar olarak çocuk edebiyatının dünü ile bugününü özetledi. İskender Pala ise henüz yayımlanmamış romanı ‘Seyir Defteri’nin ipuçlarını ilk kez Radikal Kitap okurlarıyla paylaştı. Pala’nın romanı Barbaros Hayrettin Paşa hakkında olacak. Konuklardan biri Sahrap Soysal olunca mevzu ister istemez yemek ve yemek kitapları üzerine oldu. Sahrap Hanım geleneğini bozmayıp imza gününe eli boş gelmemiş elleriyle yaptığı meşhur mayonezli kurabiyeler Radikal Kitap standına ulaşamadan tükenmişti.
Öte yandan her gün, Foursquare’dan Radikal standından check-in yapan 20 kişiye Kitapburada’dan kitap hediye ediliyor.
Fuar boyunca sürecek olan “canlı yayın”dan yazarlar, etkinlikler, yayıncılar kısacası edebiyatın kulisiyle ilgili haberler devam edecek.

Radikal kitap online yayında
Bugün saat 14.00’te Görkem Yeltan ve Mehmet Güreli, 2. Salon 402 B’de yer alan Radikal Kitap standında olacak. Yeltan’ın yazdığı, Güreli’nin resimlediği ‘Korkusuz Meles’ üzerine konuşulacak. Söyleşinin videosu kitap.radikal.com.tr ’den izlenebilir.