Radikal'den ilk çeyrek rekoru: Aylık 41 milyon ziyaretçi!

Radikal'den ilk çeyrek rekoru: Aylık 41 milyon ziyaretçi!
Radikal'den ilk çeyrek rekoru: Aylık 41 milyon ziyaretçi!
Radikal dijital gazetesi, 2015 yılının ilk 3 ayında rekor bir ziyaretçi sayısına erişti. 2015'in ilk 3 ayında Radikal'in aylık ziyaretçi sayısı 41 milyona ulaştı. Bu rakam Radikal'i en çok ziyaret edilen üçüncü haber sitesi yaptı. Okurlarımıza teşekkür eder, bilgilendirmeyi borç biliriz.

Google Analytics verilerine göre Radikal dijital gazetesi 2015’in ilk 3 ayındaki trafiğini rekor seviyede artırdı. Radikal’in trafikleri bir önceki 3 aylık döneme göre yüzde 51 oranında artarken, siteyi 3 ay boyunca günde ortalama 1 milyon 330 bin kişi ziyaret etti. 2015 Ocak ayında, bir önceki yılın Ocak ayına göre yüzde 125 daha fazla tekil tarayıcıya ulaşılırken, Şubat ayında ise bu oran bir önceki yılın Şubat ayına göre yüzde 132 arttı.

Radikal 2015 yılının ilk çeyreğinde en yüksek tekil tarayıcı sayısına Mart ayında ulaştı. Mart ayı boyunca toplam 41.727.724 tekil tarayıcı tarafından ziyaret edilen Radikal, bir önceki yılın aynı dönemine göre trafiğini yüzde 89 artırmış oldu.

Şubat ayında yaşanan Özgecan Aslan cinayeti, Türkiye ’deki pek çok kişinin tepkisini çekti. Okuyucular bu dönemde de doğru ve tarafsız haberleri Radikal’den takip etti. Google Analytics verilerine göre Özgecan Arslan cinayetiyle ilgili “Özgecan cinayetinde kan donduran itiraf” haberi 2.181.050 kişi tarafından okundu, Facebook üzerinde 12.4 milyon kişiye (Sprout Social’ın verileri) erişti.

Sosyal medyada ‘her daim yeşil (evergreen)’ kalan, zamansız içerikleri barındıran Radikalist kategorisi, birinci yılını doldurmak üzere. Radikal okuyucularının farklı dili ve eğlenceli içerikleri sebebiyle benimsediği Radikalist kategorisinde, söz konusu dönemin en çok okunan haberi “Arka Sıradakiler'in yıldızları şimdi ne yapıyor?” oldu. 29 Ocak tarihli galeri haberi, 1.454.510 kişi tarafından okundu.

Teveccühünüze teşekkür eder, bilgilerinize sunarız.

[* Tekil tarayıcı (unique browser) verileri, masa üstü ve mobil sayfalara gelen okuyucu sayılarının toplanması sayesinde bulunmuştur.]