Radikal'in geleneksel yılın en iyileri anketinde heyecan dorukta!

Radikal'in geleneksel yılın en iyileri anketinde heyecan dorukta!
Radikal'in geleneksel yılın en iyileri anketinde heyecan dorukta!
Radikal okurlarının senenin en iyilerini seçtiği geleneksel anketinin bitmesine bir gün kala adaylar arasındaki kıyasıya mücadele devam ediyor. Kategorilerdeki adaylar arasındaki son durumun kısa bir özetini sunuyor ve hatırlatıyoruz; anketler bu gece 00:00'a kadar açık ve henüz oy kullanmadıysanız birinciyi belirlemek sizin elinizde

RADİKAL - Radikal’in geleneksel en iyiler anketinde artık son düzlüğe girildi. Yarın sona erecek anketimizin her kategorisinde adaylar arasında kıyasıya rekabet sürüyor. Tüm kategorilerde binlerce okur, senenin en iyilerini zirveye taşımak için oy kullandı.

Yarın sona erecek Yılın TV Dizisi, kadın oyuncusu, erkek oyuncusu, müzisyeni, kitabı, sergisi, oyunu ve magazin olayı için geçtiğimiz haftalarda başlayan anketlerimizdeki şu anki duruma bakıldığında ise kıyasıya mücadelenin devam ettiğini söylemek mümkün.

2015’in en iyi televizyon dizisi kategorisinde başrollerini Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli’nin paylaştığı Poyraz Karayel ile Kardeş Payı zirveyi zorluyor. Hemen ardından sezonun iddialı işlerinden Kiralık Aşk  ve bir yaz dizisi olarak ekran hayatına başlayıp sezonda da kendine yer bulan Güneşin Kızları, 2015’in en iyi dizisi olabilmek için yarışı bırakmış değil.

Radikal okurları 'yılın dizisini' belirliyor...

Yılın en iyi kadın oyuncusu anketinde Elçin Sangu ve Burçin Terzioğlu önde. Ancak Deniz Çakır ve genç oyuncu Hande Erçel’in hayranlarının anket sonucunu değiştirmek için hala şansları olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Radikal okurları 'Yılın en iyi kadın oyuncusunu' seçiyor

Bu senenin en iyi erkek oyuncusu anketinde ise bu sene Altın Portakal’da En İyi Erkek oyuncu ödülünü alan Nadir Sarıbacak ile yılın popüler dizilerinden birinde başrol oynayan genç bir erkek oyuncu arasındaki kıyasıya rekabet sürüyor.

Yılın en iyi erkek oyuncusu

Aralarında yıllarıdır dinlediğimiz isimlerin de, bu yıl dinlemeye başladığımız sanatçıların da olduğu 2015’in en iyi müzisyeni anketinin birincisi ise oylamanın devam ettiği süre içinde çok kez değişti. Son duruma bakıldığında ise ilk üç sıranın erkek müzisyenler tarafından paylaşıldığını görüyoruz. Peki ‘en iyisi’ hangisi olacak? Mabel Matiz mi, Kaan Tangöze mi yoksa Ceza mı?

Yılın en iyi müzisyeni

Bu senenin en iyi sinema filmi kategorisinde, sene içinde gişede de yüzü gülen Selçuk Aydemir’in yönettiği; Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin’in rol aldığı Düğün Dernek 2: Sünnet ile Abluka arasındaki çekişme devam ediyor. Bu iki film ise Radikal’in en iyiler anketinde Sarmaşık’ın yakın takibinde.

Yılın en iyi sinema filmi

Yılın tiyatro oyunu anketinde okurların tercihi Bir Delinin Hatıra Defteri, Seher ile Ali, Kim Var Orada? ve Kuşlar’dan yana. Ancak oyunların aldıkları oy sayısının birbirlerine epey yakın olduğunu hatırlatalım, son kararı verecek ve yılın tiyatro oyununu belirleyecek olan sizlersiniz.

Yılın en iyi tiyatro oyunu

Ankette yılın magazin olayını oylayan okurların seçtiği bir olay açık ara önde. Hangisi olduğunu söylemeyelim, oylamadıysanız oy vermeyi, yoksa tahmin etmeyi size bırakalım.

Yılın magazin olayı

Sanatseverlerin Radikal anketindeki yılın sergisi adayları arasından tercih ettikleri sergiler arasında SALT Galata ve SALT Beyoğlu’nda gerçekleşen ‘Nereden Geldik Buraya’  şu an için birinciliği elinde tutuyor. Depo’daki Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin 1915-2015 ve Sabancı Müzesi’ndeki ZERO da birincilik yarışını bırakmış değil.

Yılın en iyi sergisi

Bu senenin en iyi kitabı için şimdiye dek oy kullanmış Radikal okurları, sene başında yayınlananlar kadar yılın sonlarına doğru raflarda yerini alan kitapları da ilk sıralara taşıdı. Ahmet Ümit’in Elveda Güzel Vatanım’ı ve gazeteci Fehim Taştekin’in ses getiren Suriye: Yıkıl Git, Diren Kal’ı arasındaki çekişme sürüyor.

Yılın en iyi kitabı