'Ramazanda Caz' başlıyor!

'Ramazanda Caz' başlıyor!
'Ramazanda Caz' başlıyor!

Ramazan da Caz ın ilk konseri Kerem Görsev Trio dan...

Dördüncü kez düzenlenecek 'Ramazan'da Caz' etkinliği 23 Temmuz'da Kerem Görsev Trio konseriyle başlıyor. Konserler 1 Ağustos'a kadar devam edecek.

‘Ramazanda Caz’ dördüncü yaşına girerken yine dünyaca ünlü yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak. 2 hafta sürecek festivalde Kerem Görsev, İlhan Erşahin, Jon Balke, Kudsi Ergüner ve Omar Hakim gibi dünya yıldızları müzikseverle buluşacak. Etkinlik 23 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında saat 21.00’de Sakıp Sabancı Müzesi’nin bahçesinde gerçekleşecek.
23 Temmuz’da Kerem Görsev Trio konseriyle başlayacak olan Ramazanda Caz bu yıl yine dünyaca ünlü müzisyenlere yer veriyor.
Tüm dünyaya ney dinleten Kudsi Erguner, perküsyoncu Omar Hakim ile ‘Ramazanda Caz’ için özel bir program sunacak.
Son otuz yılın gelmiş geçmiş en başarılı davulcuları arasında yer alan Omar Hakim, klasik perküsyondaki liderliğinin yanı sıra, Roland tarafından geliştirilen elektronik ‘V-Drums’ teknolojisini benimseyen ve dünya çapında tanıtan ilk davulcu olarak kabul ediliyor. Deneysellikten hiçbir zaman ödün vermeyen Norveç cazının önde gelen isimlerinden piyanist ve besteci Jon Balke, “vurma çalgılı düşünce kuruluşu”olarak adlandırdığı Batagraf projesi ile İstanbul ’da...
Konser saatine kadar açık olacak Sakıp Sabancı Müzesi’nde devam eden ‘Oryantalizmin 1001 Yüzü’ sergisi ve ‘ Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu’ sergileri konser için bilet alanlar tarafından gezilebilecek.

 

Bugün İki konser var


İstanbul Caz Festivali’nde bugün iki konser yer alıyor. Caz dünyasında son dönemde ismi en çok geçen piyanistlerden Stefano Bollani, Hamilton de Holanda ile duo projesiyle Arkeoloji Müzesi’nin sahnesinde olacak. Konserin başlama saati 21.30.
European Jazz Clup etkinlikleri kapsamında ise İstanbul’da yaşayan Amerikalı caz trompetçisi Lloyd Chisholm, alto saksofon virtüözleri Nicolas Dary ve Luigi Grasso’yu ağırlıyor. Solan İKSV’deki konser 22.30’da başlayacak.