Red Bull 'Canvas Cooler' şimdi de İstanbul'da!

San Francisco, New York ve Chicago'da büyük ilgi gören Red Bull Canvas Cooler, şimdi İstanbul'da hayat buluyor.

Radikal.com.tr - 10 farklı sanatçı, Red Bull Curates Canvas Cooler projesi için bir araya geliyor ve Red Bull dolaplarını yeniden tasarlıyor. 11. dolabı ise Türkiye ’nin önde gelen reklam ajansları tasarlıyor ve kıyasıya yarışıyor.

10 SANATÇI, RED BULL DOLAPLARINI RENKLENDİRİYOR

10 sanatçı, klasik Red Bull dolaplarını kaplayan canvaslara kendi tarzlarını yansıtacak. Proje kapsamında tüm dolaplar, Milk Gallery’nin küratörlüğünde Art Vespa 2010 birincisi illüstrasyon sanatçısı Sedat Girgin, İzmirli graffiti sanatçısı KMR, OMERIA olarak tanınan graffiti sanatçısı Ömer Varol, İstanbullu graffiti sanatçısı Eskreyn, yetenekli illüstrasyon sanatçısı ve grafik tasarımcı Ulaş Eryavuz ve graffiti sanatçıları HamHams, Wicx, Furkan, Fu ve illüstrasyon sanatçısı Lakormis tarafından tasarlanacak.

DOLAPLAR, İSTANBUL'UN GÖZDE MEKANLARINDA SERGİLENECEK

Birbirinden renkli dolaplar İstanbul Design Week’te sergilendikten sonra İstanbul’un gözde mekanlarından Kiki, Lucca, OffPera, Münferit, Pop Up, Babylon, Mini Müzikhol, ve Ulus 29’daki yerini alırken, proje kapsamında 21 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında ise sadece reklam ajanslarının katılacağı bir yarışma düzenlenecek.

Türkiye’nin önde gelen ajansları redbull.com.tr/canvascooler adresinden, tasarım şablonunu indirerek 4 Kasım 2013 tarihine kadar, iletişim formunu da doldurarak siteye yükleyip başvurularını tamamlayacak. Milk Gallery’nin oluşturacağı jüri tarafından seçilecek 11. dolap kazanan ajansın olacak ve bir yıl boyunca Red Bull enerjisiyle dolacak.

Tasarlanan tüm dolaplar, 11 Kasım’da Karaköy Külah’ta gerçekleştirilecek kokteylde tanıtılacak. Daha sonra 27 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Design Week’te Red Bull Curates Canvas Cooler alanında sergilenecek.