Rize'de yürüyen merdiven 'manzaraları'

Rize'de yürüyen merdiven 'manzaraları'
Rize'de yürüyen merdiven 'manzaraları'
İlk kez gördüler, hafif yaralılar var

 

Muhammet KAÇAR


RİZE - Açılan alışveriş merkezinde hizmete giren yürüyen merdiven Rizelilerin ilgi odağı oldu. İlk kez gördükleri yürüyen merdivene binmek isteyen Rizeliler izdihama yol açtı. Bazı kişiler yürüyen merdivenden düşerek hafif yaralandı, bazıları çevredekilerin yardımıyla üst kata çıkabildi.
Atatürk Caddesi’nde açılışını Rize Belediye Başkanı AKP’li Halil Bakırcı'nın yaptığı alışveriş merkezinin en çok rağbet gören yeri yürüyen merdiven oldu. Kentte ilk kez kullanılan yürüyen merdiven büyük ilgi gördü. Açılış ardından yürüyen merdivenden yararlanmak isteyenler izdihama yol açtı. İlk kez yürüyen merdivene binen bazı kişiler düşerek hafif yaralandı, bazıları da yakınlarının ve çevredekilerin yardımıyla üst kata çıkabildi. Bazı kadınlar korktuğu için merdiven kapatıldı. Bu kişiler alışveriş merkezine yürüyerek çıktı. Renkli görüntülerin yaşandığı mağazada bazı vatandaşlar ise uzun süre yürüyen merdivenlerden inip çıktı.
Alışveriş merkezinin yürüyen merdivenli olmasını kendisinin önerdiğini anlatan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 1970 yılında İstanbul’da tanıştığı yürüyen merdivene binerken kendisinin de düştüğünü söyledi. Bakırcı, “İnsanımız yeniliklere alışacak” dedi. İşyeri sahibi Yusuf Akgün ise, halkın yürüyen merdivene binmekte zorlandıklarını ancak, iniş ve çıkışlarda 1'er kişiyi yardımcı olmaları için görevlendirdiklerini söyledi. (dha)