Robin Williams öldü

Robin Williams öldü
Robin Williams öldü
ABD'li aktör ve komedyen Robin Williams evinde ölü bulundu. California polisi, 63 yaşındaki aktörün büyük ihtimalle intihar ederek yaşamına son vermiş olduğunu açıkladı.

RADİKAL - ABD 'li aktör ve komedyen Robin Williams evinde ölü bulundu. Bir süredir depresyon tedavisi gören aktörün kendisini asarak yaşama veda ettiği tahmin ediliyor. Aktörün eşi Susan Schneider, "Ben en iyi arkadaşımı ve eşimi yitirdim. Dünya da en iyi aktörlerinden birini..." dedi.

ROBIN WILLIAMS KİMDİR?
21 Temmuz 1951'de ABD'nin İllinois eyaletinde dünyaya gelen Robin Willams, üniversitede siyaset bilimi okudu. Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaparak ün kazandı, buradan da sinema sektörüne geçti. 1987'de çevirdiği, 'Günaydın Vietnam' filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle beğeni toplayan oyuncu, yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince, 'gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör' arasına dahil edildi. Williams, kariyeri boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görüldü. Sanatçı San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, meslektaşı Robert de Niro ile birlikte işletmekteydi. İlk eşi Valerie Velardi'den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams'den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011'den beri Susan Schneider ile evliydi.

Robin Williams'ın unutulmayan filmleri

Fotoğraflarla Robin Williams'ın hayatı