'Rock kasabası' efradına çok elzem tüyolar!

'Rock kasabası' efradına çok elzem tüyolar!
'Rock kasabası' efradına çok elzem tüyolar!
Bir rock kasabasından hallice durumdaki Rock'n Coke için müzikseverlere 'hayatı kolaylaştıran' öneriler...
Haber: Alpbuğra Bahadır Gültekin - bahadir.gultekin@radikal.com.tr / Arşivi

Türkiye ’nin en büyük açık hava festivallerinden biri olan Rock’n Coke dün akşam müzikseverlere kapılarını açtı. Etkinliğin gerçekleştiği Hezarfen Havaalanı ise şu sıralar devasa bir rock kasabasından hallice. Akşam saatlerinde çadırlı katılımcıların akın etmeye başladığı kamp alanı, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte atılan iğnenin yere düşmeyeceği bir kalabalığa sahne oluyor…

Dün akşam, çeşitli grupların ve DJ’lerin performansı devam ederken, festivale gelen katılımcılar ağırlıklı olarak çadır kurma telaşındaydı. Henüz yola çıkmayanlar içinse naçizane önerilerimizi şöyle sıralayalım. 

ERKEN KALKAN YER BULUR!

Evvela kamp alanında çadır kurmayı planlayanların, evden olabildiğince erken çıkması en büyük tavsiyemiz. Zira, Kamp 1 çoktan kontenjanını doldurdu ve yeni gelen müzikseverler Kamp 2 ile Kamp 3’e doğru yönlendiriliyor. Ancak gün içinde buralarda da yer bulmanın zorlaşabileceğini söylemek olası. 

ULAŞIM ÇİLE OLMASIN!
Festival alanına Kadıköy, Mecidiyeköy ve Beylikdüzü Tüyap'ın önünden servisler kalkıyor. Ancak Mecidiyeköy ve Kadıköy'de yoğunluk dün gece itibariyle had safhaya ulaşmıştı. Beylikdüzü TÜYAP nispeten daha işler bir vaziyette. Dolayısıyla metrobüsle gelmeniz ve TÜYAP'tan servise atlamanız Hezarfen'e ulaşmak açısından daha kolay bir seçenek. 

ÇADIRI OLMAYANLARA…

"Festivale geldim ama çadırım, matım, uyku tulumum yok" diyorsanız eğer, kamp alanının önünde her türlü konaklama ihtiyacınızı sağlayacak outdoor malzemeleri satan bir stand mevcut. İki kişilik çadır 80 lira, uyku tulumu 40 lira, mat ise 15 lira…Kazık, kayış, halat gibi ekstra malzemeler de ayrıca satışa sunuluyor. 

GECELERİ SOĞUK OLUYOR 

Malum, ' İstanbul ’un fizanı'na kurulan etkinlik alanı, hava koşulları açısından da çölü andırıyor. Gündüz, güneşin alnında kavrulmaya, gece de esen sert rüzgarda üşümeye hazır olun. Yanınızda battaniye, yorgan veyahut kalın bir kıyafet almayı unutmayın. Biz dün çok titredik, aman siz üşütmeyin. 

Gezi'ye selam, müziğe devam!


YEMEKLER VE FİYATLAR?
Etkinlik alanında, daha önceki açıkhava festivallerine nazaran daha geniş bir yiyecek/içecek servisi mevcut. Dünyaca ünlü fast-food ve pizza markalarının şubelerinden dilediğiniz yiyeceğin siparişini verebilirsiniz. Üstelik fiyatlar çok astronomik değil, dışarıdaki fiyatların yaklaşık yüzde 20 daha fazlası. Bir büyük hamburger menü 15 liraydı misal.

TUVALET VE TEMİZLİK…

Özellikle sabah saatlerinde tuvalet, lavabo ve duş sırasında kuyruk oluyor ancak bu yoğunluk saatler geçtikçe etkisini kaybediyor. Siz yine de yanınızda kuru şampuan, diş macunu, büyük paket ıslak mendiller getirmeyi ihmal etmeyin. 

DÜN GECE NELER OLDU?
Dün akşam Party Arena sahnesinde, efsanevi The Beatles’ın tribute grubu ‘Meet The Beetles’, DJ Birol Giray ve Alican Yüksel performanslarını sergiledi. Şehir Sahnesi’nde ise Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinden oluşan indie rock grubu The Revolters vardı. Çadırı kurup, telaşı üzerinden atanlar, soluğu sahne önünde alırken, müzik yerine kendini diğer eğlencelere vermek isteyenler ise soluğu lunapark'ın oyuncaklarında ve çeşitli standların workshop'larında aldı.  

BU AKŞAM NELER VAR?

Etkinlikte bu akşam Büyük Ev Ablukada, Manga, Editors, Duman, Hurts ve Arctic Monkeys sahne alıyor. Beş farklı sahneden katılımcılara seslenecek Rock’n Coke’ta 100’den fazla müzik dışı kültürel aktivite de mevcut. Kısacası müzikseverleri eğlenceli bir haftasonu bekliyor.

Rock kasabasında güne merhaba!