'Rock'ın Van' okulu hazır

'Rock'ın Van' okulu hazır
'Rock'ın Van' okulu hazır
Van'daki büyük deprem sonrası düzenlenen 'Van İçin Rock' konserinin gelirleriyle Van'da yaptırılan okulun yeni eğitim döneminde açılacağı duyuruldu

2011 yılında Van ’da yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından rock müzik grupları ve sanatçılar Van’a yardım amacıyla bir araya gelerek ‘Van İçin Rock’ konseri düzenlemişti. Konserden elde edilen gelirle Van’ın Gürpınar ilçesinin, Üçgen köyünde ilköğretim okulu yaptırılması kararlaştırılmıştı. ‘Van İçin Rock’ organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklamada büyük ölçüde tamamlanan okulun 2013-2014 eğitim yılında hizmete gireceği duyuruldu.
Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Van İçin Rock konserinden elde edilen gelirle, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği; Van’ın Gürpınar ilçesinde, Üçgen köyünde 8 derslikli bir okul ve beraberinde 4 öğretmen ve ailesinin barınanacağı öğretmen lojmanı yapılması kararlaştırılmıştı. Büyük ölçüde tamamlanan okulun çevre düzenlemesi, iç mekan ve tefriş çalışmaları halen sürmektedir.”