Roger Waters teyit etti: 3 Ağustos'ta İstanbul'dayım!

Roger Waters teyit etti: 3 Ağustos'ta İstanbul'dayım!
Roger Waters teyit etti: 3 Ağustos'ta İstanbul'dayım!
Roger Waters, 'The Wall' turnesiyle 3 Ağustos 2013 tarihinde İTÜ Arena'da olacak

Rock müziğin köşetaşlarından Pink Floyd’un kurucusu Roger Waters’ın ‘The Wall’ turnesi kapsamında temmuz ya da ağustosta İstanbul ’a geleceğini ilk buradan duyurmuştuk, şimdi organizasyon şirketi BKM ve GNL’den resmi açıklama geldi.

Konserin tarihi ve mekanı da belli oldu

Roger Waters, ‘The Wall’ turnesiyle 3 Ağustos 2013 tarihinde İTÜ Arena’da olacak. Roger Waters, daha önce 2006 yılında geldiği ‘The Dark Side Of the Moon’ turnesi kapsamında İstanbul’a gelmiş, Kuruçeşme Arena’yı dolduran 17 bin kişiye unutulmaz bir konser keyfi yaşatmıştı.

Avrupalı promoterler tarafından uluslararası müzik konferansınca 2012 yılının en iyi turu seçilen ‘The Wall’, bugüne kadar Güney Amerika’da 15 açık stad konseriyle Şili, Brezilya ve Arjantin’de 750 bin kişiye ulaştı. Roger Waters’ın Buenos Aires River Plate Stadı’ndaki dokuz konserinin tüm biletleri de satılmıştı. Amerika, Kanada ve Meksika’da gerçekleşen turnenin 42 konserlik ikinci ayağında da 825 bin bilet satılmıştı. The Wall turnesi, şimdiye kadar gerçekleştirdiği 192 konserle, 380 milyon dolar bilet satış elde etti ve 28 ülkede 3,3 milyon kişiye ulaştı.

Turnenin Avrupa konserleri 2013 Temmuz’da Belçika’da başlayacak. 25 konser verecek Roger Waters, Yunanistan’ın ardından 3 Ağustos’ta İstanbul’da olacak. The Wall turnesi Eylül ayında Fransa’da noktalanacak.