Rolling Stone saldırganlı kapağı savundu

Rolling Stone saldırganlı kapağı savundu
Rolling Stone saldırganlı kapağı savundu
Dergi, Boston'da üç kişinin ölümüne sebep olan bombalı saldırının sanığı 19 yaşındaki Tsarnev'i 'rock star' gibi gösterdiği iddialarını şiddetle reddetti...

Amerikan müzik dergisi Rolling Stone’un ağustos sayısının kapağında üç kişinin öldüğü, 140'tan fazla kişinin yaralandığı Boston’daki bombalı saldırının sanığı Çeçen asıllı Cohar Tsarnaev’in fotoğrafının olması büyük tepkiye neden olmuştu. Olaylı dergi kapağı inernette yayınlandıktan kısa süre sonra pek çok kişi sosyal medyada dergiyi protesto etmeye başlamış, bazı kuruluşlar bu sayıyı satmayacaklarını açıklamışlardı. Dergi ise eleştiri ve suçlamalara karşı kendini savundu. 19 yaşındaki Tsarnev’i ‘rock star’ gibi gösterdiği iddialarını şiddetle reddeden dergi, bu hasssas ve ciddi kapaklarının arkasında durduğunu belirtirken, editörlerden Janet Reitman, Tsaraev’in ailesi ve çevresiyle görüşebilmek için iki ay uğraştığını söyledi.
Dergi editörleri tarafından yapılan açıklamada okuyucularından çoğunun saldırganla aynı yaş grubunda olduğu için bu ciddi konuya eğilmelerinin ve resme daha detaylı bakmalarının gerekli ve önemli olduğu belirtildi. Olaylı fotoğrafın altında “Popüler, gelecek vadeden ancak ailesinden destek göremeyen bir genç , nasıl oldu da radikal İslam’ın eline düşüp bir canavara dönüştü?” sorusu yer alıyor.