Roma'da moda Türk Büyükelçiliği'ne taşındı

Roma'da moda Türk Büyükelçiliği'ne taşındı
Roma'da moda Türk Büyükelçiliği'ne taşındı
Alta Roma adlı moda haftasının ikinci gününde İtalyan tasarımcı Raffaella Curiel'in koleksiyonu Roma'daki Türk Büyükelçiliği'nde sergilendi.

Roma’da, 26-29 Ocak tarihleri arasında ‘Alta Roma' ismiyle düzenlenen moda haftasının ikinci gününde, İtalyan tasarımcı Raffaella Curiel, ‘Curiel Couture’ adını verdiği 60 parçalık bahar kreasyonunu, Türk Büyükelçiliği rezidansında sundu. Roma’daki , sanat , siyaset alanından ünlü simaları bir araya getiren defileyi izlemeye gelenler arasında en çok dikkati çeken isim İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun eşi Clio Napolitano oldu. Cumhurbaşkanının eşinin yanı sıra eski Başbakan Lamberto Dini, eski Dışişleri Bakanı Gianni De Michelis ve eşi, Roma Belediye Başkanı Gianni Alemanno’nun eşi Isabella Rauti gibi pek çok ünlü isim de defile için Roma’daki Türk büyükelçiliğine geldi.
Defilenin ardından tebrikleri kabul Curiel ise koleksiyonun hayli kadınsı olduğunu belirterek, “Tayyörleri çok severim, onlarla başlıyor zaten. Çok güzel ve tatlı, her yaştaki kadının her daim giyebileceği elbiselerden oluşuyor, koleksiyonum” diye konuştu. İtalyan modacı, büyükelçilik rezidansını da büyüleyici bulduğunu da sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Roma

  ,

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Moda

  ,

  Ünlü

  ,

  siyaset

  ,