Romeo ve Juliet kaya atlayışında!

Romeo ve Juliet kaya atlayışında!
Romeo ve Juliet kaya atlayışında!
Dünyanın en büyük kaya atlayışı yarışlarından Red Bull Cliff Diving'in 2013 Dünya Serisi yarışları kapsamında cuma günü İtalya'daki Scaliger Kalesi'nden Romeo ve Juliet atladı!

Shakespeare’nin ünlü tragedyası Romeo ve Juliet, yazıldığı 16’ncı yüzyıldan itibaren sayısız defa filmlere, müzikallere konu oldu. Efsanevi âşıklar bu sefer Red Bull Kaya Atlayışı’ndaydı! İtalya’daki Scalinger Kalesi’nin Garda Gölü’nden 23 metre yükseklikte bulunan bir balkonu, Romeo ve Julietin çarpıcı yorumlarından birine sahne oldu. İki atlayışçı, Alman Anna Bader ve İngiliz Mat Cowen, kadınlar 20 metre ve erkekler 27 metre yarışlarının içinde yer alırken aynı anda da ünlü oyunu farklı bir biçimde izleyicilere sundu. Hem kalenin Juliet’in Verona’daki evinin ünlü balkonuna benzemesi ve buraya yakın bir coğrafyada oluşu, hem de adeta iki aşığın boşluğa akıp giden hayatlarını simgeleyen atlayışlar, sporseverlere sanat ve sporu iç içe yaşattı.
Yarışlarda bu sene kadın yarışmacıların varlığı da dikkat çekici. Almanya, Kanada ve ABD ’den dört kadın sporcu 20 metrelik platformda yarışıyor. İlki 2009’da yapılan Red Bull Cliff Diving Dünya Serisi yarışlarının bu seneki ayağı pazar günü sona erecek.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Almanya

  ,

  İtalya

  ,

  Kanada

  ,

  sanat

  ,

  Red Bull

  ,

  Kadın

  ,

  Pazar

  ,

  Ünlü