'Rotterdaminİstanbul' geliyor!

'Rotterdaminİstanbul' geliyor!
'Rotterdaminİstanbul' geliyor!
Rotterdam Şehir Tiyatrosu, Perform2012 ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen 'RotterdaminIstanbul' gösteri sanatları programı, 11 Aralık'a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor...

Rotterdam Şehir Tiyatrosu, Perform2012 ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen ‘RotterdaminIstanbul’ gösteri sanatları programı, 11 Aralık’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor.
Hollanda ’nın genç koreografları Giulio D’Anna, Nicole Beutler, Jan Martens gibi isimlerin yer aldığı program, Christina Flick, Melih Gençboyacı, Kimmy Ligtvoet ve İlyas Odman’ın kolektif üretimi ve bir Perform2012 ortak yapımı olan fiziksel tiyatro gösterisi ‘Countdown’ (Gerisayım) ile açılışını yapıyor. Bu gösterinin ardından, Giulio D’Anna’nın son işi ‘Parkin’Son’ 28 Kasım’da sahnelenecek. Nicole Beutler’in hazırladığı iki dans gösterisinden oluşan Dialogue with Lucinda (Lucinda ile Konuşma) adlı dans gösterisi de 1 Aralık’ta izleyicilerle buluşacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin de koreograflar ve performansçılar ile yapacakları atölye çalışması ise 8 Aralık’ta. Etkinlik Jan Martens’ın ‘To Love Duets’ ( Aşk Düetlerine) adlı dans gösterisi ile 11 Aralık’ta sora erecek.


  ETİKETLER:

  Hollanda

  ,

  aşk

  ,

  Gösteri

  ,

  genç

  ,

  mimar

  ,

  Aralık