Russell Crowe bu kez Kapadokya'da

Russell Crowe bu kez Kapadokya'da
Russell Crowe bu kez Kapadokya'da
Oscar ödüllü aktör Russell Crowe, yönetmenliğini yapacağını ve başrolünü oynayacağı, Çanakkale Savaşı'nda kaybolan 2 oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919'da Türkiye'ye gelişinin anlatılacağı 'The Water Diviner' filmine mekân bakmak için İstanbul ve Edirne'den sonra Kapadokya'ya geldi.

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe, yönetmenliğini yapacağını ve başrolünü oynayacağı, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan 2 oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye ’ye gelişinin anlatılacağı ‘The Water Diviner’ filmine mekân bakmak için İstanbul ve Edirne’den sonra Kapadokya’ya geldi.

Sekiz kişilik ekibiyle bu sabah özel uçağıyla Tuzköy Havalimanı’na gelen Crowe, önce tarihi kiliseleri ve konakları ile ünlü Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa Beldesi’ne gitti. Buradaki tarihi mekânları gezen oyuncu, sonrasında yine Ürgüp’e bağlı Ortahisar Vadisi’nden sonra Üç Güzeller mevkisini gezdi. Burada vadiyi panoramik gören bir noktadan inceleyen Russell Crowe, elindeki cep telefonuyla da görüntüledi.

Gezisi sırasında gazetecilerin görüntü almasını istemediğini rehber aracılığı ile ileten ünlü yıldız, incelemesinin ardından Ürgüp İlçesi’nin Kayakapı Mahallesi’nde bulunan butik tarzındaki Kayakapı Premium Cave Hotel’de öğle yemeği yedi. Aktöre, otelin özel müşterileri için hazırlanan ana yemek Kayakapı Beğendi ikram edildi.

Yerli ve yabancı bir çok sinema filminin çekildiği Kapadokya’da 21 yıl içerisinde, 7 kıtada 60 farklı ülkeden 655 devlet ve özel televizyon ekibi belgesel ve konulu film çekimi yapmıştı.