Rusya'da hızlı araca Brad Pitt freni

Rusya'da hızlı araca Brad Pitt freni
Rusya'da hızlı araca Brad Pitt freni
Hollywood yıldızı Brad Pitt'in trafik polisi elbisesi giydirilen kartondan resimleriyle Sibirya sürücüsünün yavaş araç kullanması umuluyor


MOSKOVA - Rusya’nın Sibirya bölgesinde polis, aşırı hız yüzünden artan kazaların önüne ünlü Holywood yıldızı Brad Pitt sayesinde geçmeye çalışıyor.
Argumenti Fakti gazetesinde yayımlanan haberde, Sibirya polisinin "Brad Pitt’e verdiği yeni görev" sayesinde, sürücülerin süratli araç kullanmalarını engellemeyi umduğu kaydedildi.
Haberde, Sibirya’nın Omsk kentinde Brad Pitt’in trafik polisi elbisesi giydirilen kartondan resimlerinin trafiğin en tehlikeli olduğu noktalara yerleştirildiği belirtildi.
Bu yöntemin ilk aşamada işe yaradığı belirtilen haberde, "Yetkililer, ünlü yıldızın hayranı şoförlerin resmi daha iyi görebilmek için ayaklarını gaz pedalından çektiğini açıkladı. Uygulama başlatıldığından beri kaza sayısının önemli oranda düştüğü kaydediliyor" denildi.
Gazeteye açıklama yapan uygulamanın fikir babası polis yetkilisi Dimitriy Ziryanov, "Bu uygulamadan sonra Brad Pitt’i bir meslektaşımız gibi görüyoruz" dedi.(aa)