"Rüzgar Erkoçlar cinsiyet değiştirme ameliyatı olmadı"

"Rüzgar Erkoçlar cinsiyet değiştirme ameliyatı olmadı"
"Rüzgar Erkoçlar cinsiyet değiştirme ameliyatı olmadı"
Cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek olan Rüzgar (Nil) Erkoçlar'ın doktoru, oyuncunun henüz cinsiyet değiştirme ameliyatı olmadığını iddia etti.

Dizi oyuncusu Nil Erkoçlar’ın ameliyatla erkek olduğu ve Rüzgar adını aldığı haberlerine doktorundan itiraz geldi. Posta gazetesinden Müge Dağıstanlı’nın haberine göre Rüzgar Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirme ameliyatı henüz yapılmadı.

Erol Köse’nin dün Kanaltürk’teki ‘2. Sayfa’da söylediği “Nil sadece göğüslerini aldırttı. Cinsiyet değiştirme ameliyatı olmadı. Şu an hormon tedavisi görüyor ve psikolojik destek alıyor. Cinsiyet değiştirme ameliyatını olmak için yeterli parası da yok” açıklamasının ardından Estetik Cerrah Dr. Hanife Akınoğlu POSTA’ya şunları söyledi:

Nil 1 ay önce muayenehaneme geldi. Yanında ablası ve kardeşi vardı. Daha önce Nil gibi 3 arkadaşını ameliyat etmiştim. Nil bana yeterli parasının olmadığı söyledi. Küçük bir paraya iki memesini aldım. Duyulmasın diye ameliyatı küçük bir hastanede yaptım.

Erol Köse, Nil’in ameliyat olduğunu Twitter ’da yazınca, Nil 3 arkadaşıyla muayenehanemi bastı. ‘Erol Köse’ye her şeyi sen anlattın. Şöhret peşindesin. Dava açacağım’ diye beni tehdit etti. Tartıştık. Madem olayın bu kadar gizli kalmasını istiyordu, neden röportaj yapıp fotoğraflar çektirdi? Meme aldırma ameliyatını ben sızdırmadım. Nil kendi arkadaşlarına hesap sorsun. Ayrıca ben Erol Köse’yi de tanımam. Olay tehdit noktasına varınca konuşmaya karar verdim.


  http://www.radikal.com.tr/1124044112404411

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  etik - alsat

  doktorun yaptığının herkes tarafından bu kadar normal karşılanmasını anlayamıyorum. bir doktor, ne şartta olursa olsun, hastası ileilgili hiçbi bilgiyi hastasının rızası olmadan 3. taraflarla paylaşamaz, bırak gazetelere röportaj vermeyi... dünyanın medeni herhangi bir ülkesinde bu doktoru kendi melektaşları arasında barındırmazdı. eğer tehdit varsa polise gidersin, medyaya değil

  Hipokrat öleli cok oldu sanirim... - winston smith

  zira eskiden "doktor-hasta gizliligi" diye bir seyin lafi gecerdi. Doktor Hanife Akinoglu, mesleginin etik ilkelerini acik bir sekilde ihlal etmistir. Meslekten men edilmesi gerekir. Peki gazetelerin ya da daha genel olarak medayanin bir insanin mahremiyetini bu denli ihlal etme hakki var midir? Medyaya ne yapmali??

  - momentum

  Ama yeter artık, gına geldi kaç gündür bu haberden. Van depremi haberi mi veriyorsunuz, gün be gün ne oldu hesabı?

  solidarnosc. - Clear

  Esmeray mı dedin? O da nereden çıktı şimdi durup dururken? seni gidi kurnaz seni...Çaktırmadan,kıyıdan köşeden,yeni isimler sokuşturmak,he mi?

  Bu nasıl doktor? - bawangbieji

  Tehdit edildiyse şikayette bulunur, ama hiçbir şey hastanın özel bilgilerini vermesini affettirmez. Bu doktor ve bunun gibilerin bir an evvel lisansı ellerinden alınmalı.

  Yeter!! - kenlo

  Bu insan hakkında yapılan haberler artık haber değil direk olarak o insanın hayatına taciz ve şiddet. En azından Radikal gazetesi bu konuda artık haber yapmamalı. Bu konuda zaten Hürriyet, Posta ve türevleri yeteri kadar üzerine gidiyorlar bu zavallı korunmasız insanın. Ayrıca hastasının tüm bilgilerini magazincilere yumurtlayan doktor da meslekten atılmalı, haber yapılacaksa da bu hasta haklarıyla ilgili haber yapılmalı...

  Yetmedi mi? - kiirmiizii

  Bir insanın hayatına bu kadar mı müdahile edilir. Kime ne insanların cinsel organından. Herkesin hayatı kendine.