Saati 40 dolara anne şefkati!

Saati 40 dolara anne şefkati!
Saati 40 dolara anne şefkati!
New York'ta yaşayan 63 yaşındaki, iki genç erkek annesi Nina Keneally saati 40 dolar karşılığında annesini özleyen yetişkinlere 'anne şefkati' sunuyor. 'Need a mom' başlığıyla, 'kiralık annelik' hizmeti sunuyor...

RADİKAL - Anneler şüphesiz yokluğu en ağır hissedilen insanlar. Erkenden hayata veda ettiyse ya da sizden uzakta yaşıyorsa, annenizi, onun şefkatli sesini, tavırlarını özlediğinizde, ona sarılmak istediğinizde ne yapıyorsunuz? New York'ta yaşayan 63 yaşındaki bir anne, bu eksikliği duyan insanlar için saati 40 dolardan 'annelik' hizmeti vermeye başlamış. BBC'nin haberine göre Nina Keneally, 40 dolar karşılığında insanların dertlerini dinliyor, çorbanızı pişiriyor, sizinle oturup film seyrediyor. Bundan iki yıl önce Brooklyn'in Bushwick mahallesine taşınan Nina Keneally, ünlü ve gözde semtte yaşayan gençlerin sık sık kendisine akıl sorduğunu fark etmiş. Keneally, gençlerin kendi anne babalarıyla konuşamadıkları ilişkiler, mesleki sorunlar, hayat tarzını değiştirmek gibi konuları kendisine açabildiklerini anlatıyor: "Öylesine pek çoğunun benimle konuşmaya başladığını gördüm. Anne babalarına anlatamayacakları şeyleri, arkadaşlarına anlattıklarını söylüyorlardı." 

Böylece 'Need a Mom' kavramı doğmuş. Keneally'nin kiralık anneliğinden yararlanmak isteyenler kendisiyle önce internet sitesi üzerinden temas kuruyor, e-posta ile yazışarak buluşup buluşmayacaklarına karar veriyorlar.
İngiliz Guardian gazetesinin New York'taki muhabiri Adam Gabbatt da Nina Keneally'den kiralık annelik hizmeti almaya karar vermiş. Gabbatt, Keneally'nin kendisine sabah kahvaltısı için ekmek kızarttığını, çay yaptığını ve bunun hoşuna gittiğini anlatıyor. Sonra da karşı karşıya olduğu bazı dertleri, sorunlu dişini, ayaklarını ısıtan bir çorabı nereden bulabileceğini ve aşk hayatını konuşmuşlar. "Keneally çok yardımcı oldu. Dişin düzelir dedi. SmartWool marka çorap almamı söyledi. Annelik sevgisiyle çevrelenmiş halde doldu bu bir saatti" diyor Guardian muhabiri.

İKİ OĞLU VAR 
Tahmin edilebileceği gibi Keneally'nin annelik deneyimine sahip. 30 ve 27 yaşlarında iki oğlu var. Ayrıca uyuşturucu ve rehabilitasyon danışmanlığı yapmış. Ama terapist veya doktor olmadığını özellikle vurguluyor. Keneally kiralık annelik işinin geliştiğini, iki düzenli müşterisi olduğunu ayrıca birçok talep de geldiğini anlatıyor. Ama alışılmışın dışında talepler de yok değil. 58 yaşındaki bir adamdan gelen 'annelik' isteği reddetmiş 63 yaşındaki Keneally. Birkaç gün süreyle kendisini Avrupa'ya götürüp yoğun annelik seansı yaşamak isteyen bir başkasını da geri çevirmiş. (BBC)