Sadece iyi haber veren tek gazete...

Sadece iyi haber veren tek gazete...
Sadece iyi haber veren tek gazete...

12 yaşındaki Jones, hazırladığı ?Weekend News Today? adlı internet gazetesinde sadece ?iyi haberler? veriyor. FOTOĞRAF: AFP

ANKARA - ABD’nin güneyindeki Florida’da yaşayan 12 yaşındaki Kanadalı çocuk, genel yayın yönetmenliğini yaptığı gazetesinde sadece iyi haberlere yer veriyor. Kendini gazeteci çırağı olarak tanıtan Maw Jones’un internetteki ‘Weekend News Today’ isimli haber sitesinde, ‘İyilik, henüz ulaşılmamış bir hedef’ yazıyor. Gazetesinde sadece iyi haberlere yer veren Jones’un sitesine, şimdiden günde 5 bin kişi giriyor.
Dünyanın dört bir yanından insanlarla bir redaksiyon ekibi kuran çırak gazeteci, “Bir insanın yavaş yavaş dünyada gerçekten farklılık yaratabileceğine inanıyorum. Gazeteci olunca insanın o kadar çok fırsatı oluyor ki. Şimdiden başlamak istiyorum, bir şeyleri birilerinden önce yapmayı seviyorum” diyor. İnternetten gazetecilikle ilgili dersleri takip eden Jones’un şimdilik reklam geliri yok. 

Palin’in istifası iyi haber
Küçük yaşına rağmen polititayla ilgilenen ve dünya gündeminden haberdar olan Jones, ABD’nin dış politikasını yakından takip ediyor. Sarah Palin’in istifası ya da Kuzey Kore’de gözaltına alınan ve serbest bırakılan Amerikalı gazeteciler gibi güncel konularla ilgilenen Jones, günün birinde televizyon muhabiri olmak istiyor. (aa)