Şafak Sezer 'Gezi' için günah çıkardı

Şafak Sezer 'Gezi' için günah çıkardı
Şafak Sezer 'Gezi' için günah çıkardı
Gezi Parkı olaylarının ardından yaptığı açıklamalarla büyük tepki toplayan Şafak Sezer, katıldığı eylemlerden ablasının kendisine yönelik söylediği 'fırıldak' sözlerine kadar birçok konuda açıklama yaptı.

Eşi ve çocuklarıyla birlikte tatil için bir süredir Antalya'da bulunan Şafak Sezer, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Vali Öztürk ile yaklaşık yarım saat görüşen Sezer,  Gezi olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

'BİZ HER İŞARETİN ARKASINDAYIZ'

Şafak Sezer, birkaç gün önce Mısır'da yaşananlara yönelik sosyal medya üzerinden tepkisini gösteren ve twitter hesabından herkesi Rabia işaretini paylaşmaya davet etmişti. Sezer, "Biz her işaretin arkasındayız. Gezi'de ölen 5 kardeşimiz için, orada şehit olan polis memuru için. Bugün Suriye'de atılan kimyasal bomba, Reyhanlı. Yani biz daha yeni yeni bu tür şeylere giriyoruz. Eskiden izleyip üzülüyorduk ama şimdi bu mesajları paylaşıyoruz. Savaş her yerde çok kötü. Kim olursa olsun, kimlikleri ne olursa olsun çok kötü. Hepsine başsağlığı diliyorum. Hepsine de destek vermeye çalışıyorum" dedi.

Şafak Sezer'den Başbakan'a Gezi özrü!


Gezi Parkı olayları sonrasında kendisinin itibarsızlaştırıldığını öne süren Şafak Sezer, şunları söyledi:

'BAŞKA YERLERE SIKINTI VERMEYE BAŞLADI'

"Olanlar hoş değil. Ben de öyle izliyorum onlar gibi. Benim yaptığım bir şey yok. Ben gittim, o kalabalıkta durdum. Ne yapılıyorsa yaptım, geri döndüm. Bana uymayan bir hadise oldu. Çünkü ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci gün çok tekrarlanmaya başlayınca, bu yavaş yavaş başka yerlere sıkıntı vermeye başladı. Ama ben gittim ilk gün o arkadaşlarla. Kim varsa orada, tribünden arkadaşlar vardı, sanatçı arkadaşlar vardı. Gezi Parkı'na hala çıkamadım ama Barbaros Bulvarı'nda onların eylemlerine destek verdim, yaptım. Ama dönüş yoluna geldi, öyle bir durum yok. Oraya siyasi kimliği ne olursa olsun herkes çıktı, yaptı. Zaten benim bakış açım bu. Ülkede hizmet, sağlık her şey çok yolunda gidiyorsa hiçbir siyasi partinin kimliği beni ilgilendirmiyor, sadece hizmet ilgilendiriyor."

Şafak Sezer'in ablası: O fırıldak!


SEZER'İN ABLASI: 'O FIRILDAKTIR!'

Ablası Gönül Akpınar'ın kendisi hakkında söylediği sözlerle ilgili olarak da Şafak Sezer, "Ben ailemle görüşmüyorum, bu yıl sekizinci yılım. Hakikaten ne haber alabiliyorum, ne görüşebiliyorum. Çünkü bir kırgınlık var aramızda. Ablam böyle düşünmüş, olabilir. Yani o işin arkasında bir yeri yıkmak, kim olursa olsun, abla değil kendi kardeşimin dışında ailemden başka biri de olsa aynısını düşünürüm" diye konuştu.

Şafak Sezer'in ablası Gönül Akpınar, "Benim öyle bir kardeşim yok. Ben çapulcuyum, o fırıldak. Ben artık Memet Ali Alabora'nın, Ethem Sarısülük 'ün ablasıyım" demiş ve günlerce konuşulmuştu. Şafak Sezer de, twitter sayfası üzerinden attığı "Hüloooooooğğğğçular için şafak vakti Konu: Gönül abla Ders: Fırıldak. Ömür biter hülooooooğğğ bitmez" twiti ile ablasının sözlerine karşılık verdi.