Safiye Soyman: Hep pilot olmak istemişimdir

Safiye Soyman: Hep pilot olmak istemişimdir
Safiye Soyman: Hep pilot olmak istemişimdir
Twitter'da Historical Pics (Tarihi Fotoğraflar) hesabının, Safiye Soyman ve Sabiha Gökçen'i karıştırması yoğun ilgi gördü. Hesap yaptığı hatayı bir gün sonra fark etti ve düzeltme yaptı. İstemeden bu olayın kahramanı olan Safiye Soyman hep pilot olmak istediğini söyledi.

RADİKAL.COM.TR - Hurriyet.com.tr’nin haberine göre; Twitter'da 2.6 milyonun üzerinde takipçisi olan Historical Pics hesabından paylaşılan Sabiha Gökçen'in fotoğrafının altına düşülen notta, "1937'de ilk kadın savaş pilotlarından biri olan Türk havacı Safiye Soymanuçakta" ifadesi kullanıldı.

Binlerce kişi tarafından paylaşılan tweet'e Atilla Taş dahil birçok kişi renkli yorumlar yaptı.

"Safiye Soyman" kısa süre içinde Twitter'da TT listesine girdi.


YANLIŞLIĞI BİR GÜN SONRA FARK ETTİ

Twitter'da yapılan yorumlar üzerine yaptığı hatayı bir gün sonra fark eden hesap, Sabiha Gökçen'in fotoğrafını silerek "Türk takipçilerimiz için; işte uçmayan şarkıcı Safiye Soyman, Faik Öztürk'le birlikte" notuyla yeni bir fotoğraf paylaştı.

Sabiha Gökçen'i Safiye Soyman'la karıştırdılar




HEP PİLOT OLMAK İSTEMİŞİMDİR

Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan, bu olay karşında büyük bir şaşkınlık yaşayan sanatçı Safiye Soyman, yaşadıklarını hurriyet.com.tr'ye anlattı:

Ben de ne olduğunu anlamadım. Telefonlarım susmuyor. Başta olayı anlamadığım için büyük panik yaşadım. ' Allah yaptırdı bu hatayı ' diyorum çünkü benim en büyük hayalim pilot olmaktı. Ama hayat beni başka yollara götürdü. Bugün imkanım olsa küçük bir uçak almak isterim