@ubuget

Şahan, Cem Yılmaz'ı geçti ama Murat Boz'u geçemedi!

Şahan, Cem Yılmaz'ı geçti ama Murat Boz'u geçemedi!
Şahan, Cem Yılmaz'ı geçti ama Murat Boz'u geçemedi!
Şahan Gökbakar'ın Osman Pazarlaması'nın dört hafta ve 3 günlük performansı ezeli rakibi Cem Yılmaz'ın 'Ali Baba ve 7 Cüceler'ini geçmeye yetti ama film en azından şimdilik  2 milyon barajının, ve Murat Boz'un başrollerini Burak Özçivit ve Aslı Enver'le paylaştığı 'Kardeşim Benim'  filminin gerisinde kaldı.
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Şahan Gökbakar ’ın ‘Recep İvedik’ dışı ikinci filmi ‘Osman Pazarlama’ ile 706.065 seyirci sayısına ulaştı. Box Office rakamlarına göre vizyondaki 4 hafta daha eklendiğinde filin toplam izleyici performansı 1.912.156’a ulaştı. Bu haftaki performans Osman Pazarlama’yı en azından şimdilik 2 milyon barajı üstüne çıkarmaya yetmese de ezeli rakibi Cem Yılmaz ’ın Ali Babalar ve  7 Yedi Cüceler’ini geride bırakmayı başardı. Cem Yılmaz'ın yine yönetip, başrolünü üstlendiği Ali Baba ve 7 Cüceler, 539.639 izleyiciyle merhaba dediği gişede 1.827.011 izleyici tarafından izlenmiş, 21.850.253 TL hasılat elde etmişti.
2016’YI YERLİ KOMEDİLER DOMİNE EDİYOR!
Yerli komedi yapımların domine ettiği 2016 listesinde ilk iki sırayı ise sırasıyla ‘Kardeşim Benim’ ve Dedemin Fişi paylaşıyor. Yönetmenliğini Mert Baykal'ın yaptığı, başrollerinde Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver'in paylaştığı film ‘Kardeşim Benim’ vizyonda kaldığı dokuz haftada 2.060.645 kişi tarafından izlendi. Yapımcılığını BKM Film'in üstlendiği, Güldür Güldür Show'un da yönetmenliğini yapan Meltem Bozoflu'nun yönettiği filmde Onur Buldu, Alper Kul, Erdem Yener, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya, İrem Sak, Özge Borak, Doğa Rutkay, Uğur Bilgin, Ali Sunal, ve Ayşen Gruda gibi isimlerin rol aldığı Dedemin Fişi ise 8. Haftasının sonunda 2.015.212 kişi tarafından izlendi.

OSMAN PAZARLAMA, RECEP İVEDİK’İN UZAĞINDA, CELAL İLE CEREN’İN GERİSİNDE
‘Osman Pazarlama’ hem iki milyon barajının hem de bu iki filmin gerisinde kalsa da gişede daha ‘genç’ olmanın avantajıyla önümüzdeki haftalarda yılın zirvesine kurulabilir. Filmi rakamsal açıdan ‘Recep İvedik’ serisiyle karşılamak haksızlık olsa da Şahan Gökbakar’ın fenomen karakteri dışında kalan işi Celal İle Ceren’in 2.853.772’lik gişe performansı bize bu yapımın durduğu yer açından fikir sahibi yapabilir.

EN DIŞ KULVARDAN DA KOLPAÇİNO 3. DEVRE GELİYOR
Şafak Sezer’in beyazperdede hepsi bir öncekinden daha çok seyredilen filmi ‘Kolpaçino’ serisinin üçüncü filmi son zamanların sansasyonel ismi Erkan Petekkaya takviyesiyle 484.404 izleyicilik hafta sonu performansı üstüne bir hafta daha ekleyince 864.752 izleyiciye ulaştı ve şimdiden serinin en çok izlenen filmi oldu. Üstte bahsettiğimiz filmlerle rekabetteki akıbetini ise ‘kulaktan kulağa’ lobisinin beğenisi belirleyecek gibi. Film şimdiye kadar salona çektiği izleyiciyi memnun edebildi ölçüde üst sıraları zorlayacaktır.